Maria Dębska

Bio

Młoda aktorka od zadań specjalnych. Odtwórczyni roli legendarnej Kaliny Jędrusik w filmie „Bo we mnie jest seks”. Znana z ról charyzmatycznych postaci kobiecych. W filmach fabularnych grała u boku Agaty Kuleszy, Leszka Lichoty, Agnieszki Żulewskiej, Andrzeja Grabowskiego czy Dawida Ogrodnika.

Rocznik 1991. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Uczęszczała do klasy prof. Marka Drewnowskiego na Wydziale Fortepianu Akademii Muzycznej – również w Łodzi. Do fortepianu pierwszy raz usiadła w wieku siedmiu lat. Jednak muzyka nie pochłonęła jej tak jak aktorstwo.

Maria Dębska zagrała w kilku głośnych polskich produkcjach. W jej filmografii trzeba wymienić filmy: „Moje córki krowy”, w którym występowała obok Agaty Kuleszy, „Demon”, „Cicha noc”, „Zabawa zabawa”, „Piłsudski”. A przede wszystkim – „Bo we mnie jest seks”, w którym wcieliła się w Kalinę Jędrusik. W rolę Stanisława Dygata, męża Jędrusik, wciela się Leszek Lichota. Aktorka pojawia się również w lubianych serialach, m.in. „Wojennych dziewczynach” i „Barwach szczęścia”.

Jest córką Kingi Dębskiej – znanej i cenionej reżyserki filmowej.

Kumulacja, czyli pieniądze to nie wszystko

W spektaklu „Kumulacja, czyli pieniądze to nie wszystko” Maria Dębska gra żonę głównego bohatera, który wygrał na loterii dużą sumę pieniędzy. Nie pochwala jego podejścia do nagrody. Za rezygnację męża z wygranej obwinia teściową i jej sposób wychowania syna. Bohaterka wysuwa wiele logicznych argumentów za tym, aby odebrać należne pieniądze. Czy mąż się na to zgodzi? To przedstawienie w lekki sposób pokazuje rodzinne i przyjacielskie relacje w obliczu trudnych wyborów.

W spektaklu w reżyserii Tomasza Sapryka grają również: Michał Meyer, Izabela Dąbrowska i Marcin Bosak.

Maria Dębska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.