Artysta

Agata Kulesza

Bio

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Ma na swoim koncie wybitne role teatralne i filmowe. Czterokrotna laureatka „Orła” za kreacje w filmach „Róża”, „Ida”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” i „Jestem mordercą”.

Agata Kulesza urodziła się w 1971 roku w Szczecinie. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Zawodowo związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie oraz Teatrem Ateneum.

W 2012 roku otrzymała „Polską Nagrodę Filmową” za rolę w filmie „Róża”. Rok później doceniono jej kreację aktorską za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie Pawła Pawlikowskiego pt. „Ida” na 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Nominowana była również do „Paszportu Polityki”.

Prywatnie Agata Kulesza przyjaźni się z Katarzyną Nosowską. Wystąpiła w teledysku zespołu HEY do piosenki „2015”.

Agata Kulesza w spektaklu „Inteligenci”

Widzowie Adria Art mogą oglądać aktorkę w nowym spektaklu pt. „Inteligenci”, gdzie na scenie towarzyszą jej m. in. Izabela Kuna i Wojciech Malajkat.

„Inteligenci” to spektakl komediowy, który w lekki i niepozbawiony doskonałego humoru sposób stawia trudne i niewygodne pytania. Tekst autorstwa Marka Modzelewskiego opowiada historię Anny (Izabela Kuna) i Szczepana (Wojciech Malajkat), którym przychodzi zmierzyć się z niewygodną prawdą na temat własnego syna (Maciej Łączyński/Maciej M. Tomaszewski).

„Inteligentów” z Agatą Kuleszą będzie można oglądać już w 2022 roku w całej Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszym repertuarem, by nie przegapić najlepszych biletów!

Bilety

03.10.2022
17:30
Inteligenci - A. Kulesza, I. Kuna, W. Malajkat
Teatr im. Stefana Jaracza Łódź
03.10.2022
20:00
Inteligenci - A. Kulesza, I. Kuna, W. Malajkat
Teatr im. Stefana Jaracza Łódź

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.