Blog

Krystian Ochman i Opał w singlu „Bittersweet”. Gorzko-słodka muzyka?

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Takiego połączenia chyba nikt się nie spodziewał… Singiel Krystiana Ochmana wciąż wzbudza wśród słuchaczy wiele emocji. Piosenka „Bittersweet” wykonana w duecie z raperem Łukaszem „Opałem” Opiłką znacząco różni się od znanej nam dotychczas twórczości młodego artysty. Czym zaskoczył nas wykonawca eurowizyjnego hitu „River”? Gdzie usłyszymy Ochmana na żywo w 2023?

Krystian Ochman i Opał – nieoczywisty duet w „Bittersweet”

„Bittersweet” to kolejny numer, który powstał przy współpracy z producentem muzycznym o ksywie @atutowy. Wcześniej pracowali razem między innymi przy utworach „Światłocienie”, „Wielkie Tytuły”, „Wspomnienie” i „Ten Sam Ja”. W nowym singlu Ochmana pojawia się Opał, czyli Łukasz Opiłka. Raper urodził się w 1994 roku w Chorzowie i wraz ze swoim kuzynem Fabianem współtworzy muzyczny duet CichoCiemni. Opał rapem i horrorem interesuje się od dziecka, co znajduje swoje odzwierciedlenie w najnowszej piosence Krystiana Ochmana. Bezkompromisowe wersy Opała przeplatają się z lirycznym tenorem Ochmana tworząc jedyną tego rodzaju mieszankę na polskiej scenie muzycznej.

Krystian Ochman ft. Opał – słodki deszcz i gorzka depresja

Krystian Ochman singlem „Bittersweet” pokazuje niejedno. Artysta w jednej piosence zestawił pojęcia antonimiczne – słodycz i gorycz. Słychać to w tekście oraz nieoczywistym duecie wokalnym. Krystian śpiewa w języku angielskim, a fragmenty w języku polskim rapuje Opał. „Symbioza, depresja i pięciogramowa paczka…” na zmianę ze „słodkim deszczem” wywoływanym przez Krystiana powoduje ciarki na całym ciele. Ochman na oczach fanów dojrzewa jako artysta, przeciera nieodkryte dotychczas szlaki, udowadnia że nie boi się eksperymentować.

Krystian Ochman i Opał. „Gorzko-słodki” teledysk

Na uwagę zasługuje również teledysk do „Bittersweet”, wyreżyserowany przez Adriana Kawę z Distort Media. Kontrast zdaje się być dominującym zabiegiem stylistycznym w teledysku. Zmysłowość i delikatność płynnie przechodzi w cierpkie obrazy grozy i horroru. Klimatyczne wnętrza pojawiające się w wideoklipie są siedzibą Siemianowickiego Centrum Kultury. Willa Fitznera to zabytkowy budynek pochodzący z II połowy XIX wieku. W klipie widać ogromną dbałość o szczegóły, takie jak rekwizyty, kolorystyka i gra światłem. Zdjęcia z planu teledysku promujące utwór „Bittersweet” pojawiały się już w pierwszej połowie lipca na oficjalnym Instagramie Krystiana Ochmana.

krystian ochman koncerty opal bittersweet

Koncerty Krystiana Ochmana 2023 – gdzie kupić bilety?

Krystian Ochman, podczas licznych koncertów, pokazał polskiej części widowni prawdziwy żywioł i energię. Masa sprzedanych biletów, miliony wyświetleń w serwisie YouTube i liczne nagrody udowadniają niesamowity talent i determinację młodego artysty. W 2023 Krystian Ochman wystąpi między innymi w Warszawie, Rzeszowie oraz Szczecinie i wykona swoje największe hity. Kup bilety na koncert Ochmana i zobacz na żywo jednego z najszybciej rozwijających się w ostatnich latach artystów w Polsce!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.