Blog

Myslovitz – koncerty „25 lat Miłości w Czasach Popkultury”!

Weronika Horoszczuk-Jacyna
25 lat. Ponad 15 milionów odsłon na stronie YouTube. Piosenka „Długość dźwięku samotności” z płyty „Miłość w czasach popkultury” odniosła ogromny sukces, podobnie jak inne utwory z kultowego już albumu Myslovitz. Drugiego takiego zespołu nie ma i z pewnością nie będzie. Dopiero co zespół świętował jubileusz 30-lecia, a teraz razem z publicznością obchodzi 25-lecie płyty „Miłość w czasach popkultury” podczas specjalnej trasy koncertowej!

Myslovitz – historia i dyskografia

Piosenki zespołu Myslovitz słyną z trafnych nawiązań do popkultury, w tym filmów. Stąd też pierwsza nazwa zespołu powstałego w 1992 roku w Mysłowicach - The Freshman. Wówczas w jego skład wchodzili Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski oraz Wojciech Kuderski. Grupa szybko zaczęła zdobywać pierwsze nagrody w konkursach i przeglądach muzycznych, co ułatwiło podpisanie kontraktu z wytwórnią płytową.

Po tym kariera muzyczna Myslovitz potoczyła się błyskawicznie. Już w 1995 roku wydali debiutancki album pt. „Myslovitz”. Rok później powstała płyta „Sun Machine”, a w 1997, nagrodzony „złotą płytą”, krążek „Z rozmyślań przy śniadaniu”.

W 1999 roku nadszedł czas na, jak się później okazało, podwójną „platynową płytę” pt. „Miłość w czasach popkultury”, która odniosła ogromny sukces komercyjny.

Lata 2000. były także pracowitym okresem dla muzyków. Zrodziły się wówczas albumy „Korova Milky Bar” (2002), w 2003 roku wydany w wersji anglojęzycznej, „Skalary, mieczyki, neonki” (2004) i „Happiness is easy” (2006).

Po kilkuletniej przerwie powstał materiał na album „Nieważne jak wysoko jesteśmy” (2011), następnie „1.577” (2013) oraz tegoroczne, bardzo dobrze przyjęte, wydawnictwo „Wszystkie narkotyki świata”.

Myslovitz – przeboje z płyty „Miłość w czasach popkultury”

Dla zespołu i jego fanów jest to szczególny album, który przypieczętował sukces Myslovitz. W 2000 uplasował się na trzecim miejscu najlepiej sprzedających się albumów w kraju. W tym samym roku piosenka „Chłopcy” otwierająca płytę „Miłość w czasach popkultury” zdobyła nagrodę Fryderyka w kategorii „piosenka roku”.

O „Miłości w czasach popkultury” nie można mówić bez wspomnienia o utworze „Długość dźwięku samotności”. Wyświetlenia na różnych platformach streamingowych wyraźnie wskazują, że jest to najbardziej popularna piosenka Myslovitz wśród słuchaczy. W 2009 roku ukazała się reedycja albumu, na której, oprócz legendarnego kawałka, znalazły się wcześniej niepublikowane, alternatywne wersje znanych utworów.

Na płycie z 1999 roku znalazło się jeszcze wiele innych przebojów zespołu, takich jak „Dla ciebie”, „My”, „Nienawiść”, „Noc”.

Chociaż Artur Rojek opuścił grupę w 2012 roku i nieprzerwanie skupia się na solowej twórczości, zespół Myslovitz nadal nagrywa i koncertuje.

Myslovitz – „25 lat Miłości w Czasach Popkultury”. Bilety na koncerty 2024!

W 2024 roku minie dokładnie 25 lat od powstania kultowego albumu „Miłość w czasach popkultury”. Obok takiej liczby nie można przejść obojętnie! Z tej okazji płyta otrzyma kolejną reedycję, a zespół zagra podczas wyjątkowej trasy koncertowej. Myslovitz, w obecnym składzie (Mateusz Parzymięso, Wojciech Powaga, Przemysław Myszor, Jacek Kuderski i Wojciech Kuderski) przypomną nam, jak na żywo brzmią najsłynniejsze utworu polskiej muzyki rockowej. Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji - kup bilety na koncert „Myslovitz – 25 lat Miłości w Czasach Popkultury”!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.