Spis treści:
Myslovitz – historia i dyskografia
Piosenki zespołu Myslovitz słyną z trafnych nawiązań do popkultury, w tym filmów. Stąd też pierwsza nazwa zespołu powstałego w 1992 roku w Mysłowicach - The Freshman. Wówczas w jego skład wchodzili Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski oraz Wojciech Kuderski. Grupa szybko zaczęła zdobywać pierwsze nagrody w konkursach i przeglądach muzycznych, co ułatwiło podpisanie kontraktu z wytwórnią płytową.
Po tym kariera muzyczna Myslovitz potoczyła się błyskawicznie. Już w 1995 roku wydali debiutancki album pt. „Myslovitz”. Rok później powstała płyta „Sun Machine”, a w 1997, nagrodzony „złotą płytą”, krążek „Z rozmyślań przy śniadaniu”.
W 1999 roku nadszedł czas na, jak się później okazało, podwójną „platynową płytę” pt. „Miłość w czasach popkultury”, która odniosła ogromny sukces komercyjny.
Lata 2000. były także pracowitym okresem dla muzyków. Zrodziły się wówczas albumy „Korova Milky Bar” (2002), w 2003 roku wydany w wersji anglojęzycznej, „Skalary, mieczyki, neonki” (2004) i „Happiness is easy” (2006).
Po kilkuletniej przerwie powstał materiał na album „Nieważne jak wysoko jesteśmy” (2011), następnie „1.577” (2013) oraz tegoroczne, bardzo dobrze przyjęte, wydawnictwo „Wszystkie narkotyki świata”.
Myslovitz – przeboje z płyty „Miłość w czasach popkultury”
Dla zespołu i jego fanów jest to szczególny album, który przypieczętował sukces Myslovitz. W 2000 uplasował się na trzecim miejscu najlepiej sprzedających się albumów w kraju. W tym samym roku piosenka „Chłopcy” otwierająca płytę „Miłość w czasach popkultury” zdobyła nagrodę Fryderyka w kategorii „piosenka roku”.
O „Miłości w czasach popkultury” nie można mówić bez wspomnienia o utworze „Długość dźwięku samotności”. Wyświetlenia na różnych platformach streamingowych wyraźnie wskazują, że jest to najbardziej popularna piosenka Myslovitz wśród słuchaczy. W 2009 roku ukazała się reedycja albumu, na której, oprócz legendarnego kawałka, znalazły się wcześniej niepublikowane, alternatywne wersje znanych utworów.
Na płycie z 1999 roku znalazło się jeszcze wiele innych przebojów zespołu, takich jak „Dla ciebie”, „My”, „Nienawiść”, „Noc”.
Chociaż Artur Rojek opuścił grupę w 2012 roku i nieprzerwanie skupia się na solowej twórczości, zespół Myslovitz nadal nagrywa i koncertuje.
Myslovitz – „25 lat Miłości w Czasach Popkultury”. Bilety na koncerty 2024!
W 2024 roku minie dokładnie 25 lat od powstania kultowego albumu „Miłość w czasach popkultury”. Obok takiej liczby nie można przejść obojętnie! Z tej okazji płyta otrzyma kolejną reedycję, a zespół zagra podczas wyjątkowej trasy koncertowej. Myslovitz, w obecnym składzie (Mateusz Parzymięso, Wojciech Powaga, Przemysław Myszor, Jacek Kuderski i Wojciech Kuderski) przypomną nam, jak na żywo brzmią najsłynniejsze utworu polskiej muzyki rockowej. Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji - kup bilety na koncert „Myslovitz – 25 lat Miłości w Czasach Popkultury”!
Komentarze