Blog

Polska szlachta podbije Netflixa? Herman i Topa w serialu „1670”

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Podobno „szlachta nie pracuje”… Nic bardziej mylnego! Polska szlachta właśnie wyrusza na podbój Netflixa. Jak zamierza to zrobić? Serial, który stanowi historyczną satyrę i pokazuje szlachtę w krzywym zwierciadle, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zapowiedź serialu „1670” już odbija się w mediach głośnym echem. Skoro szlachta, to i chłopi. Skoro szlachta i chłopi, to i kontrowersyjne nierówności społeczne. W główne role wcielą się Katarzyna Herman i Bartłomiej Topa.

Serial Netflixa „1670” – zwiastun, opis, reżyseria

Zapowiedź polskiego serialu komediowego „1670” skutecznie rozbudza ciekawość potencjalnych widzów. Znaleźć można informacje o tym, że serial będzie „satyrą na przywary szlacheckie”, „czarną komedią pełną absurdów”. Nie ma być również pozbawiony aluzji do współczesności.

A oto czego dowiadujemy się o produkcji z oficjalnego opisu:

„Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski – najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!”

Z opisu wynika, że zrozumienie i obdarzenie sympatią nowej produkcji Netflixa będzie wymagało od polskich widzów dystansu do swojej historii.

Serial „1670” wyreżyserowany został przez Macieja Buchwalda oraz Kordiana Kądziela. Scenariusz opracował Jakub Rużyłło („The Office PL”, „Sexify”).

Obsada w „1670” – Katarzyna Herman i Bartłomiej Topa w rolach głównych

Co warto wiedzieć o obsadzie w „1670”? W głównych rolach wystąpią Bartłomiej Topa (Jan) oraz Katarzyna Herman (Zofia, żona Jana). Obok nich Martyna Byczkowska (Aniela, córka Jana i Zofii), Michał Balicki (Stanisław, syn Jana i Zofii) Michał Sikorski (Jakub, syn Jana i Zofii) Kirył Pietruczuk oraz Dobromir Dymecki.

1670 serial netflix

Serial „1670” – premiera w grudniu 2023!

Światowa premiera serialu „1670” ustalona została na grudzień 2023 roku. Czy serial, który w sposób satyryczny przedstawia obraz niełatwego okresu w historii Polski, podbije serca widzów Netflixa? Podobnie jak i Wy, czekamy z niecierpliwością, by się tego dowiedzieć!

Komentarze

suski
SRASLIS MAZGALIS REFERENDIS DUPTIS! i tyle w temacie!!
Iwona
Gratulacje dla reżysera i scenarzysty oraz wybornej gry aktorskiej, a także wszystkich osób współpracujących w serialu 1670. Brawo! Iwona Klimowicz

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.