Blog

Grupa MoCarta zaprasza na „ALE KINO!”. Muzyka filmowa z humorem

Ola Malich
Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy, który od ponad 25 lat bawi publiczność swoimi dowcipami muzycznymi i sytuacyjnymi. Znani są z łączenia muzyki klasycznej z innymi gatunkami, a także z tańca, gry w ping-ponga i wielu innych niespodzianek. Ich występy to prawdziwe show, które na długo zapada w pamięć! Co artyści przygotowali tym razem? Sprawdź najnowszą propozycję Grupy MoCarta, czyli wyjątkowe widowisko „ALE KINO!”.

Grupa MoCarta – założyciele, historia

Grupa MoCarta powstała w 1995 roku na Akademii Muzycznej w Warszawie. Jej założycielami są skrzypkowie Filip Jaślar i Michał Sikorski, altowiolista Paweł Kowaluk i wiolonczelista Artur Renion. Początkowo występowali na różnych festiwalach i brali udział w konkursach kabaretowych. Zdobyli wiele nagród, m.in. Grand Prix na XVIII Lidzbarskich Biesiadach Satyry i Humoru, Grand Prix na Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście czy I Nagrodę na XIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Niestety, w 2000 roku doszło do tragicznego wypadku samochodowego, w którym zginął Artur Renion. Pozostali członkowie Grupy byli w szoku i rozważali zakończenie działalności. Jednak dzięki wsparciu rodziny, przyjaciół i fanów udało im się wznowić działalność i dalej dzielić się z innymi swoją pasją. Dołączył do nich nowy wiolonczelista - Bolesław Błaszczyk.

Grupa Mocarta - ALE KINO!

Od tego czasu Grupa MoCarta nagrała kilka płyt, wystąpiła w wielu filmach i programach telewizyjnych, zagrała na scenie z Bobbym McFerrinem, a także wydała swoją autobiografię pt. „Jak to się stało? Czyli historia frak’n’rolla”. Ich spektakle cieszą się ogromną popularnością w Polsce i za granicą. Twórczość Grupy MoCarta to niepowtarzalne połączenie występów muzycznych z elementami kabaretu, oferujące oryginalne i humorystyczne interpretacje zarówno klasyków, jak i popularnych utworów. Z upływem ponad dwóch dekad aktywności artystycznej zdobyli uznanie zarówno w oczach publiczności, jak i krytyków, a także zgarnęli liczne prestiżowe wyróżnienia, w tym „Złote Koryto” przyznane jako Grand Prix na Festiwalu Kabaretowym „Ryjek” w Rybniku.

„ALE KINO!” – nowy program Grupy MoCarta

W 2024 roku Grupa MoCarta zaskoczy nas nowym programem „ALE KINO!”. Jest to hołd dla kina i jego twórców, a także zabawna podróż przez historię filmu. W spektaklu usłyszymy m.in. motywy z „Titanica”, „Gwiezdnych Wojen”, „Piratów z Karaibów”, „Ojca Chrzestnego”, „Psychozy” czy „Pulp Fiction”. Nie zabraknie też nawiązań do polskich klasyków, takich jak „Potop”, „Seksmisja” czy „Miś”. Wszystko to w niezwykłych aranżacjach niezwykłego kwartetu i gości!

Spektakl „ALE KINO!” to nie tylko muzyka, ale też świetne dialogi, dowcipy, gagi i improwizacje. Widzowie mogą liczyć na mnóstwo śmiechu i dobrego humoru, a także na interakcję z artystami. Grupa MoCarta nie boi się żartować z samych siebie, a także angażować widzów do wspólnej zabawy!

„ALE KINO!” – bilety na Grupę MoCarta

Bilety na niezwykłą podróż przez historię polskiego i światowego kina oraz inne kabarety znajdziecie w naszym repertuarze kabaretów. Jeśli chcesz spędzić niezapomniany wieczór pełen humoru i muzyki, nie przegap okazji i zarezerwuj bilety na Grupę MoCarta - „ALE KINO!”.

Bilety

26.04.2024
19:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
23.06.2024
18:00
Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek Katowice

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.