Blog

Raptour 2021. Wystąpi Włodi z Molesta Ewenement

Maciej Łbik
Już 17 kwietnia 2021 roku w Bydgoszczy startuje pierwszy koncert ogólnopolskiej trasy hiphopowej RapTour! Jednym z raperów występujących w Bydgoszczy będzie Paweł „Włodi” Włodkowski, legenda polskiej sceny hiphopowej, członek kultowej grupy Molesta Ewenement.

Wyobraź sobie najgorętszy festiwal hiphopowy w Polsce. Czym powinien się wyróżniać? Jaki line-up byłby idealny? Planując RapTour, położyliśmy nacisk na dwie rzeczy – różnorodność i wysoką jakość. Włodi spełnia oba te warunki. Wraz z trzema innymi artystami – Białasem, OKI-m i Miłym ATZ – wystąpi 17 kwietnia w bydgoskiej Hali Immobile Łuczniczka w ramach festiwalu RapTour. To cztery koncerty jednego dnia, prezentujące różne szkoły i tradycje w rodzimym hip-hopie.

Włodi na czele Molesta Ewenement

Włodi jest znany w środowisku hiphopowym przede wszystkim jako współzałożyciel legendarnej grupy Molesta. Formacja została założona w 1995 roku przez Pawła „Włodiego” Włodkowskiego i Piotra „Vienia” Więcławskiego. O debiutanckim krążku, „Skandal”, wydanym w 1998 roku, zrobiło się głośno w całym kraju. W 2003 roku płyta uzyskała status złotej.

alt text

W 1999 roku światło dzienne ujrzała płyta „Ewenement”, która została nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk, a single z płyty, m.in. „Polskie bagno”, trafiły na wiele radiowych list przebojów. Grupa działała z powodzeniem do 2016 roku. Styl charakteryzujący Molestę uznaje się za pierwszy w Polsce przykład rapu ulicznego. W 2020 roku na ekranach kin pojawił się film poświęcony historii formacji – „Skandal. Ewenement Molesty”.

Włodi i 1988

Włodi to dziś jeden z weteranów polskiej sceny hiphopowej. Wciąż tworzy i wydaje kolejne płyty. Jego ostatni album studyjny – „W/88”, wydany 17 września 2020 roku – to efekt współpracy z producentem muzycznym 1988, połową duetu Syny. Utwory „Wyobraź sobie”, „Żakardy” czy „Tego się trzymam” w ciągu kilku miesięcy zostały obejrzane na YouTube przez miliony użytkowników.

Włodi łączy swoje teksty z brzmieniem bitów 1988, nadając całości unikalny charakter. Wyjątkowy efekt wywołany współpracą obu artystów przyniósł producentowi 1988 nominację do Paszportu „Polityki” w kategorii muzyka popularna.

Włodi i jego „Armagedon”

Włodi, a właściwie Paweł Włodkowski, to pochodząca z warszawskiego Ursynowa ikona polskiego rapu. Nie trzeba być miłośnikiem hip-hopu, żeby słyszeć o Moleście Ewenement, którą współtworzył. Kawałki „Ja wiedziałem, że tak będzie” czy „Armagedon” są po prostu klasykami lat 90. Pojawiły się, gdy w całym kraju powstawała masa niezapomnianych twórców i formacji hiphopowych. Nie inaczej jest w przypadku jego solowej twórczości – utwory „Proces spalania”, „Guzik” i inne single artysty liczą milionowe wyświetlenia na YouTube i nierzadko uznawane są za kultowe.

alt text

Włodi – artysta roku

Solowa twórczość Włodiego była wielokrotnie doceniana za konsekwencję i przywiązanie do klasycznego stylu rapowania, którego treść bazuje na obserwacjach codziennego życia. Przez ponad 25 lat na scenie Włodi wciąż pozostaje wierny oldschoolowi, będąc jedną z wyrazistszych postaci starej gwardii. W 2015 roku Włodi został nominowany w kategorii artysta roku w głosowaniu Sztosy. Jak dotąd raper wydał pięć albumów studyjnych: „…Jak nowonarodzony”, „W…”, „Wszystko z dymem”, „Wszystkie drogi prowadzą do dymu” i w 2020 roku „W/88”.

17 kwietnia 2021 roku będzie okazja zobaczyć Włodiego na żywo podczas imprezy RapTour w Bydgoszczy! Zapnijcie pasy i przygotujcie się na najgorętszy festiwal w 2021 roku.

Czterej artyści, cztery koncerty, jeden dzień. Trwa sprzedaż pierwszej puli biletów na RapTour. Można je zgarnąć po najniższej cenie TUTAJ.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.