Blog

12 najważniejszych wydarzeń 2020 roku. Podsumowanie Adria Art

Anna Stankiewicz-Sztybel
Jedno jest pewne: ten rok przejdzie do historii. Koronawirus, zamknięte szkoły, teatry i centra handlowe – to wszystko wydarzyło się w ostatnich miesiącach. Mimo to udało nam się zorganizować chociaż część planowanych koncertów, spektakli i występów kabaretów. Specjalnie dla was przygotowaliśmy własne podsumowanie mijającego roku. Przed wami 12 najważniejszych wydarzeń 2020 według Adria Art.

Kiedy zaczynaliśmy 2020 rok, mieliśmy zaplanowanych blisko 800 wydarzeń. Ta liczba byłaby największą w historii istnienia Adria Art. Życie miało jednak dla nas inny scenariusz. Dzisiaj wracamy mocniejsi i podsumowujemy to, co było. Zobaczcie 12 najważniejszych wydarzeń ostatniego roku. W których z nich uczestniczyliście?

1 stycznia 2020 – pierwsze wydarzenie, Piwnica pod Baranami

Kiedy niektórzy odsypiali sylwestra, my już pracowaliśmy i organizowaliśmy pierwszy noworoczny koncert w Bydgoszczy. Na scenie Filharmonii Pomorskiej wystąpiła Piwnica pod Baranami. Sala wypełniona po brzegi, widzowie życzyli sobie na końcu szczęśliwego nowego roku. Wtedy jeszcze nikt nie przewidział tego, co nastąpi za kilka miesięcy.

5 stycznia – premiera gali „Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe”

To było wydarzenie! W Teatrze Wielkim w Łodzi organizowaliśmy po raz pierwszy taneczne widowisko „Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe”. Wariacje taneczne w wykonaniu najwybitniejszych tancerzy w Polsce przyniosły niebywały sukces. Widownia usłyszała i zobaczyła tego dnia m.in. „Jezioro łabędzie” i „Śpiącą królewnę”. Najważniejsza gwiazdą wieczoru był Vladimir Yaroshenko.

alt text

2 lutego – świętujemy z Raz Dwa Trzy 30 lat na scenie

Jesteśmy w Otrębusach w Sali Widowiskowej Zespołu Mazowsze. Na scenie 30 lat działalności świętuje zespół Raz Dwa Trzy. Adam Nowak podkreśla, że czas płynie nieubłagalnie i należy cieszyć się z tego, co przynosi los.

9 marca – siedem wydarzeń w siedmiu miastach

To historyczny dzień. Rozjeżdżamy się po całej Polsce. Organizujemy wydarzenia w siedmiu miastach jednocześnie! Jesteśmy w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Chorzowie, Krakowie, Radomiu i Łodzi. Na scenach pojawiają się spektakle, m.in. premierowo „Wiesz, że wiem” i musical„Nowy Jork. Prohibicja”. Równocześnie obserwujemy sytuację w kraju. Jeszcze nie wiemy, że te wydarzenia będą ostatnimi, które zobaczą nasi widzowie przed wprowadzeniem lockdownu.

alt text

14 marca – koronawirus zamyka szkoły, a sprzedaż biletów się zatrzymuje

Jesteśmy w pracy. Wyjątkowo wszyscy na miejscu, w naszej siedzibie w Bydgoszczy. Oglądamy konferencję prasową premiera Mateusza Morawickiego. Słyszymy o koronawirusie i zamknięciu szkół. Nasza skrzynka e-mailowa wypełnia się po brzegi prośbami o zwrot biletów. Sprzedaż, pierwszy raz w historii działania firmy, spada do zera.

10 lipca – Kabaret Młodych Panów gra po przerwie dla 50 proc. sali

Jesteśmy spragnieni wydarzeń. W trakcie ostatnich miesięcy przenosimy koncerty, spektakle i występy kabaretów na nowe terminy. Cieszymy się, że przyszło lato, a amfiteatry mogą być wypełnione w połowie. Jedziemy do Olsztyna, gdzie spotykamy się z Kabaretem Młodych Panów. To pierwsze nasze wydarzenie po kilkumiesięcznej przerwie.

30 i 31 lipca – Krzysztof Zalewski pierwszy raz w Kołobrzegu i Świnoujściu

Koncert Krzysztofa Zalewskiego to pierwsze muzyczne wydarzenie po długiej przerwie. Jesteśmy podekscytowani i pełni zapału do pracy. Zaczynamy od Kołobrzegu, później wyruszamy do Świnoujścia. Bilety na koncerty sprzedają się do ostatniej chwili. Na scenie rozbrzmiewa tegoroczny hit – „Annuszka”.

alt text

28 sierpnia – największa Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie

Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie to największe wydarzenie sezonu. Na scenie wystąpiły m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile i Kabaret Nowaki. Działamy w reżimie sanitarnym – w sprzedaży jest tylko połowa miejsc. Na szczęście amfiteatr w Mrągowie to naprawdę duży obiekt. Miło było usłyszeć ponownie śmiech tylu widzów naraz.

alt text

21 i 22 września – cztery razy „Pikantni” w Kielcach

To dla nas wyjątkowe daty, które pokazały, jak bardzo brakowało wam kultury. Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy zagrać spektakl „Pikantni” aż cztery razy! Wszystkie wydarzenia odbyły się na 50 proc. zajętości sali.

27 września – Lady Pank w Opolu to ostatnie wydarzenie organizowane w amfiteatrze

Mówią, że wszystko, co dobre, szybko się kończy. Lato minęło nam pracowicie i w błyskawicznym tempie. Wszystkie koncerty Lady Pank przyniosły duży sukces. Zaczynaliśmy od wypełnionego Kołobrzegu, a kończyliśmy na roztańczonym Opolu. Było pięknie! Nie wiedzieliśmy jednak, że czeka nas druga fala zachorowań.

alt text

17 października – „Dobrze się kłamie”, ostatnie wydarzenie przed zamknięciem

W październiku nowe obostrzenia ponownie zamykają kulturę. Próbujemy jeszcze organizować spektakl „Dobrze się kłamie” w sali wypełnionej na 25 proc. Wiemy już, jak ogromne ponieśliśmy straty. Przekładamy kolejne wydarzenia. Robimy to cyklicznie, miesiąc po miesiącu.

1 grudnia – wprowadzamy do naszej oferty vouchery

Mimo że wydarzenia się nie odbywają, my wciąż pracujemy i rozwijamy naszą ofertę. Po raz pierwszy proponujemy naszym klientom zakup vouchera na wszystkie nasze wydarzenia. Przedłużamy jego ważność na dwa lata od dnia zakupu. Jesteśmy pełni nadziei, że niedługo wszyscy spotkamy się pod sceną.

alt text

Voucher kupisz TUTAJ

Bilety

08.06.2024
16:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
08.06.2024
18:30
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
06.05.2024
17:00
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków
06.05.2024
19:15
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.