Bilety

Jastrzębie-Zdrój - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Berek, czyli upiór w moherze

  • Miejski Ośrodek Kultury, Jastrzębie-Zdrój
  • 24.11.2024

Berek, czyli upiór w moherze

Zwariowana komedia o pokonywaniu różnic i wzajemnym zrozumieniu. Jak potoczą się losy nietypowych sąsiadów – staroświeckiej Anny i młodego Pawła,...

Zobacz więcej

Jastrzębie-Zdrój to popularna miejscowość położona na Górnym Śląsku, niedaleko granicy z Czechami. Co roku przyciąga do siebie turystów chcących odetchnąć od zgiełku wielkich aglomeracji. W XIX wieku odkryto tutaj źródła solankowe i tak powstał jeden z najsławniejszych polskich kurortów. Z uzdrowiskową przeszłością miasta związana jest dzielnica Zdrój i funkcjonujący tam Park Zdrojowy. Dzisiaj niestety uzdrowiska już nie ma, choć wciąż czuć jego klimat. Teraz Jastrzębie-Zdrój kusi przyjezdnych innymi atrakcjami – w mieście wyznaczono trasy rowerowe oraz szlaki piesze. Idealnym miejscem do zrelaksowania się latem jest natomiast Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego z tężnią w centrum. Chociaż Jastrzębie-Zdrój ma dość długą historię, nadanie praw miejskich odbyło się dopiero w 1963 roku. Od 2001 roku patronem miasta jest św. Jan Nepomucen. Odkryto tu też zasoby węgla kamiennego.

Jastrzębie-Zdrój – teatr i spektakle komediowe

Chociaż w Jastrzębiu-Zdroju nie ma stałego teatru repertuarowego, mieszkańcy nie narzekają na brak teatralnych wydarzeń i atrakcji. Organizowane są tutaj zarówno zajęcia edukacyjne z zakresu aktorstwa czy scenografii dla różnych grup wiekowych, jak i pokazy najlepszych komedii teatralnych! Dawniej w Jastrzębiu-Zdroju funkcjonowało Górnicze Centrum Kultury, gdzie była sala teatralna. W 2008 roku zlikwidowano to miejsce. Dzisiaj funkcję popularyzatora sztuki teatru przejął inny ośrodek. Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury zagrano dotąd kilkadziesiąt przedstawień teatralnych. Wśród nich znalazły się najgorętsze hity komediowe: „Goło i Wesoło”, „Berek, czyli upiór w moherze” oraz „Pikantni”.

Park widokowy z mini sceną plenerową na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu-Zdroju to fenomenalna przestrzeń. Może pobudzić kreatywność dzieci i młodzieży do odgrywania wymyślanych na bieżąco scenariuszy pod gołym niebem, niczym w teatrze The Globe, z którym związany był sam Szekspir.

W zakładce „Teatr” znajdziecie pełną listę spektakli komediowych wraz z dokładnymi opisami wydarzeń. Czekają tam na Was bilety oraz garść potrzebnych informacji o przedstawieniach z repertuaru.

Miejski Ośrodek Kultury – repertuar wydarzeń i imprez

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął swoją działalność w 1987 roku. Pracownicy instytucji tworzą dla mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości ciekawą ofertę, w której każda grupa wiekowa odnajdzie coś dla siebie. Jednocześnie zależy im na wsparciu różnych form amatorskiej działalności artystycznej i pokazywaniu sztuki profesjonalnej z innych ośrodków.

MOK organizuje warsztaty, spotkania, przeglądy filmowe, wystawy. Działa ponadto jako scena impresaryjna, która zaprasza do siebie spektakle z teatrów w całej Polsce z rozchwytywanymi artystami w obsadzie.

Pod Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju podlega kilka klubów kulturalnych, świetlice młodzieżowe oraz galeria sztuki.

Instytucje kultury w Jastrzębiu-Zdroju

Gdy odwiedzicie już Miejski Ośrodek Kultury, zajrzyjcie również do Galerii Historii Miasta, która obecnie ma swoją siedzibę w Łazienkach II na terenie Parku Zdrojowego. Placówka działa od 2002 roku. Jej celem jest rozpowszechnianie wiedzy o Jastrzębiu-Zdroju oraz regionie. Pracownicy galerii przygotowali dla zwiedzających wystawy stałe oraz czasowe.

Chwilę uwagi warto poświęcić także Instytutowi Dziedzictwa i Dialogu w Łaźni „Moszczenica”, którego siedziba została wyremontowana w ramach projektu „Postindustrialne dziedzictwo pogranicza”. Powstanie tutaj wystawa o węglu w różnych kontekstach – naukowym, przyrodniczym, społecznym.

Jastrzębie-Zdrój – koncerty, repertuar, bilety i festiwale

Od 2014 roku w Jastrzębiu-Zdroju organizowany jest jazzowy festiwal JAZZtrzebie. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Przemysława Strączka, gitarzystę i kompozytora. Występują tutaj zarówno polscy, jak i zagraniczni muzycy.

Jastrzębie-Zdrój rozbrzmiewa różnymi gatunkami muzyki. W dawnym uzdrowiskowym mieście występowali: LemON, Ania Dąbrowska, Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski, a także Mrozu. To artyści, których publiczność kocha za oryginalność i niepowtarzalny talent.

Ten i inne gatunki muzyczne znajdziecie w naszym koncertowym repertuarze wraz z listą muzyków i piosenkarzy oraz biletami.

Jastrzębie-Zdrój – kabarety, repertuar, bilety

Kabarety to przede wszystkim gwarancja doskonałej zabawy i spotkania z artystami, którzy zaraźliwe poczucie humoru mają we krwi. Występy często zawierają satyryczne komentarze na temat aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych, co dodaje całości głębszego wymiaru. Na dodatek to idealna okazja na wyjście ze znajomymi czy rodziną. Wspólny śmiech tworzy miłe wspomnienia. Wieczór spędzony na kabarecie to świetny sposób na oderwanie się od codzienności, relaks i pozytywne naładowanie baterii.

Publika w Jastrzębiu-Zdroju dobrze zna Kabaret Młodych Panów, który występował tutaj z różnymi programami. Jakie grupy zawitają jeszcze do Jastrzębia-Zdroju? Takich informacji szukajcie w kabaretowym repertuarze.

Artyści urodzeniu w Jastrzębiu-Zdroju

Z Jastrzębia-Zdroju pochodzi Jerzy Feliks Cnota, aktor oraz satyryk, który w swojej filmografii ma wiele znanych i cenionych produkcji. Przez trzy lata związany był z krakowską Piwnicą pod Baranami. Debiutował w filmie „Sól ziemi czarnej” w reżyserii Kazimierza Kutza. Zagrał w „Janosiku”, „Misiu”, „Ogniem i mieczem”, „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” oraz „Dniu wielkiej ryby”. Przez kilka lat związany był z serialem „Świat według Kiepskich”.

Tutaj urodził się także Krystian Lupa, reżyser i scenograf teatralny, którego twórczość znana jest na całym świecie. Artysta pracuje również jako dramaturg, pedagog i grafik. Na jego charakterystyczny styl miały wpływ dzieła Konrada Swiniarskiego i Tadeusza Kantora. Jako reżyser zadebiutował na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie „Rzeźnią” Sławomira Mrożka. Przez lata spędzone na scenie stworzył wybitne spektakle, które w pamięci widzów zostają na długi czas – „Lunatycy”, „Factory 2”, „Kalkwerk” czy „Rodzeństwo”. Współpracował z wybitnymi polskimi aktorami: Janem Fryczem, Anną Polony, Leszkiem Skibą, Krzysztofem Globiszem, Markiem Kalitą, Mają Ostaszewską i Katarzyną Figurą.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.