Kizo

Bio

KIZO zaczynał swoją karierę w 2009 roku od współpracy z grupą Ciemna Strefa. Przez 12 lat kariery występował i nagrywał wspólnie z szeroką gamą dużych graczy z hiphopowego środowiska.

KIZO, a właściwie Patryk Woziński, urodził się 26 czerwca 1994 roku w Warszawie. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 15 lat od udostępniania w internecie swoich pierwszych, amatorsko nagranych numerów. Niedługo później raper nawiązał współpracę z Ciemną Strefą i w ten sposób wkroczył głębiej w świat polskiego rapu.

Swój pierwszy album studyjny, zatytułowany „TROYA”, KIZO wydał 27 października 2017 roku. Album został nagrany we współpracy z raperami Aero i Specą. Gościnnie zwrotki do krążka dołożyli również: Kobik i Ruby oraz Sztoss i Raskagavi, a także DJ Warson aka Starguy. Rok później KIZO zadebiutował krążkiem „Ortalion” wydawnictwa Step Record, który szybko osiągnął 35. pozycję na liście OLiS. Największym zainteresowaniem z całą pewnością cieszyły się dwa ostatnie albumy rapera: „Pegaz” oraz „Złoto i Biel”. Uplasowały się kolejno na drugim i czwartym miejscu listy OLiS, a „Pegaz” okrył się statusem złotej płyty przyznanym za dobrą sprzedaż na rynku.

KIZO – sława, muzyka i walki…

KIZO może się poszczycić solidnym dorobkiem muzycznym. W swojej karierze nagrywał już m.in. z Tymkiem, Borixonem, Wac Toja, Margaret, Young Igi, Szpaku czy Malikiem Montaną.

W 2019 roku zadebiutował jako zawodnik mieszanych sztuk walki podczas gali Fame MMA 4, która odbywała się w Częstochowie. Ważący 100 kg raper przegrał swój pierwszy pojedynek w oktagonie z Marcinem „Mielonidasem” Makowskim przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

KIZO, Smolasty i OKI na scenie w Ostródzie podczas RapTour

KIZO, wspólnie ze Smolastym i Okim wystąpią już 25 czerwca na scenie amfiteatru w Ostródzie podczas jednodniowego festiwalu RapTour. Raperzy wykonają kawałki ze swoich starych, nowych oraz jeszcze niewydanych albumów. Bilety są do zdobycia na raptour.pl.

Kizo - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.