OKI

Bio

Młody, pracowity i niesamowicie ambitny. OKI ma dopiero 23 lata, a już podbił szturmem polską rap scenę. Kiedy będzie można go zobaczyć na scenie? OKI to pierwszy raper z Lublina, który odbił się głośnym echem w środowisku hiphopowym. Urodził się zaledwie w 1998 roku, a jego połączenie trapu z szybką nawijką dorównuje największym legendom hip-hopu – takim jak Eminem czy Busta Rhymes.

Mimo młodego wieku OKI może się już pochwalić znaczącymi osiągnięciami. Jego kawałki gościły na kanałach SBM Label, Step Records i nigdystopTV. Supportował też PRO8L3M i Sokoła. Nawijać zaczął z kolegami siedem lat temu. Zamiast skupić się na trenowaniu dykcji, przeznaczył wszystkie swoje siły na szlifowanie stylówki i formy swoich kawałków.

„Mamy zalew muzyki, w której artyści wylewają wszystkie swoje problemy słuchaczowi, kiedy nie mają jeszcze wyrobionej muzykalności. Chciałbym, aby fan wiedział najpierw, czego może ode mnie oczekiwać muzycznie, i wtedy zaczął mnie poznawać” – komentuje OKI. Ostatnimi czasy fanbase OKI-ego znacząco wzrósł. Czym jest to spowodowane? Po pierwsze - wschodząca gwiazda polskiego rapu nawiązała współpracę z agencją kreatywną Revolume założoną przez Steeza. Drugim powodem jest dołączenie do supergrupy "OIO", w skład której wchodzi - oprócz Okiego - Young Igi i Otsochodzi. 7 maja 2021 światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta zespołu.

Większa rozpoznawalność to większa odpowiedzialność i naturalnie – więcej roboty. Czy OKI jest w stanie połączyć swoje życie codzienne z rozwijającą się karierą?

„…studiuję dziennie socjologię. Niestety, gdy w muzyce zaczęło się dziać na poważnie, okazało się, że trudno jest łączyć to zajęcie ze studiami” – opowiada OKI.

OKI – początki kariery w Lubinie

Lubin nigdy nie był miastem hip-hopu, a debiutujący OKI miał niemiłą okazję tego doświadczyć. Na początku swojej kariery był negowany w swoim mieście przez lokalnych pionierów rapu. Dziś to oni chcą nawiązać kontakt z reprezentantem rocznika ’98, jednak ten ma już swoje hermetyczne grono, w którym świetnie się odnajduje.

OKI – koncerty

Pandemia zdaje się już rozluźniać, więc – jak na ambitnego rapera przystało – OKI ma już zaplanowaną trasę koncertową w 2021 roku. W najbliższym czasie wystąpi w Poznaniu, Bydgoszczy i Koszalinie w ramach projektu RapTour u boku takich sław jak Nizioł, Włodi i Miły ATZ.

Artysta reprezentowany przez agencję Revolume.

OKI - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.