Artysta

Włodi – Paweł Włodkowski

Bio

Włodi to legenda polskiego hip-hopu, która od dziesięcioleci skupia wokół siebie rzeszę oddanych fanów. Jako jeden z prekursorów ulicznego rapu Włodi nie przestaje dostarczać autentycznych treści z najwyższej półki.

Urodził się w 1976 roku na Służewcu w warszawskim Mokotowie. Przygodę z rapem rozpoczął na początku lat 90. W 1995 roku utworzył wraz z Piotrem „Vienią” Więcławskim grupę Molesta, do którego wkrótce dołączył Marek „Kaczy” Andrasik. Dwa pierwsze albumy – „Skandal” z 1998 roku i „Ewenement” z 1999 roku – sprawiły, że grupa stała się rozpoznawalna w całej Polsce. W tej chwili dwa pierwsze albumy uzyskały status kultowych, reprezentują złoty okres polskiego hip-hopu lat 90. Molesta funkcjonowała do 2015 roku.

Już w 2003 roku Włodi zaangażował się w solową twórczość. W tym samym roku wydał pierwszą solową płytę pt. „…Jak nowonarodzony”. Przez następne lata wypuścił łącznie sześć albumów solowych. Ostatnią płytą rapera jest materiał „W/88” z 17 września 2020 roku, wydana przez Def Jam Recordings Poland. Współpraca z producentem muzycznym 1988 zaowocowała udaną płytą, w której harmonijnie uzupełniają się dwa wyraźne, zindywidualizowane głosy.

Koncerty Włodiego – na żywo ze sceny

Najważniejszym elementem twórczości Włodiego jest spotkanie z fanami podczas koncertów. Wspólna nawijka, synchro i dynamika spotkań na żywo sprawia, że Włodi aktywuje dodatkowe pokłady energii i rozkręca widownię. Tworzy wspólną przestrzeń, która zacieśnia relację między twórcą a słuchaczami.

W najbliższym czasie wystąpi w Poznaniu, Bydgoszczy i Koszalinie w ramach projektu RapTour. Oprócz Włodiego na scenie pojawi się też Oki, Nizioł czy Miły ATZ.

Artysta reprezentowany przez agencję Revolume.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.