Smolasty

Bio

Smolasty to raper, który nie boi się mówić o uczuciach. Jego wejście na polską scenę odbiło się szerokim echem. Już w 2021 roku będziemy mogli zobaczyć go na koncertach RapTour!

Smolasty, a właściwie Norbert Smoliński, urodził się w Warszawie. Już jako nastolatek interesował się rapem i muzyką funk. Założył własny zespół, w którym grał na gitarze. Uczył się w podstawówce, gimnazjum i liceum w Bródnie. Oprócz nauką interesował się muzyką z lat 60. i 70. Najchętniej słuchał takich artystów jak Chris Brown czy Omarion.

Pierwsze zderzenie z muzyką na poważnie Smolasty zaliczył podczas nagrywania utworu „21 Pesos” na albumie „Galactico” Pabla Novacciego. Kolejnym krokiem była współpraca przy produkcji minialbumu „Lot022” autorstwa Kaz Bałagane, wydanego w 2015 roku. Smolasty wystąpił tam w roli współproducenta, a także współtwórcy.

W kwietnie 2016 roku pojawił się debiutancki mixtape Smolastego, zatytułowany „Mr Hennessy”. Dzięki temu pokazał się na rynku i już rok później dołączył do członków projektu „Młode Wilki Popkillera 5”, nagrywając z nimi płytę „Popkiller Młode Wilki 5”.

Pierwszym oficjalnie wydanym albumem solowym Smolastego było „Fake Love”. Krążek szybko okrył się złotem. W marcu 2018 otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za fonograficzny debiut roku. Album promowały single – „Uzależniony” i „Fake Love”. Płyta trafiła na siódme miejsce na liście pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. W lutym 2019 odebrał złotą płytę za sprzedaż albumu.

Smolasty, KIZO i OKI na scenie w Ostródzie podczas festiwalu RapTour

Młodego rapera będziemy mogli zobaczyć już 25 czerwca w amfiteatrze w Ostródzie. Fani usłyszą jego największe hity ze starych płyt, a także kawałki z nowego albumu – „Ghetto Playboy”, wydanego w lutym 2021. Wspólnie z KIZO i Okim zagrają na jednodniowym festiwalu RapTour, na który bilety możecie zdobyć na raptour.pl.

Smolasty - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.