Blog

Adriana Kalska – aktorka z „M jak miłość” w spektaklu „Boeing Boeing”

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Adriana Kalska to nie tylko aktorka telewizyjna. Chociaż widzowie kojarzą ją przede wszystkim z czołowych polskich produkcji serialowych, w ciągu wielu lat swojej kariery uczestniczyła także w innych projektach: sztukach teatralnych, filmach fabularnych czy mniej znanych dziełach internetowych. Nie można również zapomnieć o jej talencie wokalnym. Kalska występowała, m.in. w programie „Szansa na sukces”, w którym wykonała utwór Andrzeja Zauchy zatytułowany „Byłaś bicia sercem”, a także w X edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Poza tym artystkę zobaczyć można w teledyskach takich grup muzycznych, jak Indigo Tree i Lanberry.

Serialowe początki Adriany Kalskiej

Kalska rozpoczęła swoją aktorską przygodę w 2008 roku wraz z rozpoczęciem prac nad serialem „Żołnierze wyklęci” - sfabularyzowanym dokumencie historycznym. W kolejnych latach Adriana grała epizodyczne role w różnych serialach, m.in. „Ojcu Mateuszu”, „Komisarzu Aleksie” czy „Prawie Agaty”. Jednak przełom w karierze Kalskiej zagwarantowała jej rola Izy Chodakowskiej w „M jak miłość”, w którym widzowie mogą oglądać jej perypetie nieprzerwanie od 2015 roku. Warto wspomnieć, że na planie tej produkcji poznała aktora Mikołaja Roznerskiego, z którym była związana w latach 2018-2021.

adriana kalska mikolaj roznerski

Wzrost popularności i związek z Mikołajem Roznerskim

Postać Izy, grana przez Kalską, szybko zdobyła uznanie i uwielbienie widzów serialu. Tym samym popularność aktorki znacząco wzrosła, a na ekranie coraz bardziej widać było chemię towarzyszącą Izie i Marcinowi Chodakowskiemu, w którego rolę wcielił się Mikołaj Roznerski. Wątek ich relacji, często dramatyczny, szybko stał się jednym z głównych tematów produkcji. Pikanterii nadawał mu także fakt, że z czasem aktorzy zostali parą poza planem filmowym. Stało się to w 2018 roku i od tego czasu uważano ich za jedną z „najpiękniejszych par w polskim show-biznesie”. W 2019 roku Roznerski oświadczył się Kalskiej podczas ich wyjazdu do Wenecji. Para planowała ślub, jednak pod koniec 2021 roku aktorzy rozstali się. Aktorka odniosła się do tej sytuacji za pośrednictwem swojego konta na Instagramie:

"Rozstania dla nikogo nie są łatwe. Nasze prywatne drogi się rozeszły, jednak zawodowo nadal będziecie mogli nas oglądać na scenie i ekranie (…)".

Adriana Kalska - „Papiery na szczęście” i rola w „Boeing Boeing”

W ubiegłym roku Kalska otrzymała główną rolę Marty Wiśniewskiej w codziennym serialu „Papiery na szczęście”, którego emisja odbywa się w stacji TVN7. Aktorka odgrywa także jedną z głównych ról – stewardessy Joli - w spektaklu teatralnym w reżyserii Marcela Wiercichowskiego zatytułowanym „Boeing Boeing”. Rolę jego narzeczonego – Maksa - ogrywa nie kto inny jak… Mikołaj Roznerski. Aktorzy więc po raz kolejny spotykają się po to, by w przekonujący sposób odegrać parę zakochanych w sobie osób.

boeing boeing spektakl bilety

Bilety na spektakle „Boeing Boeing” w 2023!

Każdy kto zna Adrianę Kalską z takich seriali jak „M jak Miłość”, „Sama słodycz”,
„Ojciec Mateusz” lub „Papiery na szczęście” powinien sprawdzić jak aktorka poradzi sobie w roli zmysłowej stewardessy.
Razem z Mikołajem Roznerskim rozgrzeją publikę do czerwoności! bilety na Boeing Boeing i udaj się w komediową podróż 2023 roku!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.