The Dumplings
Duet muzyczny, który udowodnił, że elektronika może mieć duszę. Muzyka zespołu The Dumplings to połączenie młodzieńczej wrażliwości z dojrzałą świadomością brzmienia. W ich piosenkach słychać melancholijną codzienność, szybki rytm współczesnych miast i tęsknotę za prawdziwą bliskością. Justyna Święs i Kuba Karaś stworzyli własny język muzyczny, w którym nowoczesne brzmienie spotyka się z intymnością.
Sprawdź gdzie wystąpi The Dumplings
Brak zaplanowanych wydarzeń. Zmień kryteria filtrowania
Opis
Jak zaczęła się kariera zespołu The Dumplings?
Zespół The Dumpilngs, czyli Justyna Święs i Kuba Karaś, pierwsze kroki postawił w 2011 roku. Początkowo zamieszczali swoje piosenki w Internecie, nie spodziewając się, że ich domowe produkcje staną się początkiem wielkiej muzycznej przygody. Prawdziwy przełom nastąpił w 2013 roku, gdy Justyna Święs i Kuba Karaś, zdobyli popularność w sieci. Ich debiutancki album był prawdziwym powiewem świeżości na polskiej scenie alternatywnej.
Jakie płyty wydał zespół The Dumplings?
Zespół The Dumplings ma w swoim dorobku szereg utworów, a wraz z tym także płyt, które na stałe wpisały się w pejzaż współczesnej polskiej muzyki alternatywnej. Ich piosenki tworzą spójną opowieść o dojrzewaniu, intymności i poszukiwaniu własnego języka w świecie dźwięków. Już debiutancki album The Dumplings pod tytułem „No Bad Days” przyniósł kompozycje, które do dziś uznawane są za znaki rozpoznawcze Justyny Święs i Kuby Karasia. Na krążku znalazły się utwory „Technicolor Yawn” z charakterystycznym rytmem i tanecznym pulsem, „Słodko-słony cios” o życiowych kontrastach oraz „Betonowy las” w poetyczny sposób opisujący życie we współczesnym świecie w miastach z asfaltu i betonu. Kolejny etap rozwoju brzmienia przyniosła płyta „Sea You Later”. To z niego pochodzą takie piosenki jak „Kocham być z Tobą” utrzymana w popowym tonie, choć ze słowami, które każą zastanowić się nad charakterem miłości czy „Nie gotujemy” o potrzebie odpoczynku i złapania oddechu. Wydany w 2018 roku album „RAJ” to muzyczna opowieść zbudowana z takich tytułów jak „Tam gdzie jest nudno, ale gdzie będziemy szczęśliwi”, „Ach nie mnie jednej”, „Deszcz” oraz „Przykro mi”.
Czy The Dumplings wraca z nowym materiałem?
Po kilkuletniej przerwie duet powrócił w 2024 roku z nowym utworem „W naszym zabetonowanym mieście”, który okazał się symbolicznym mostem między przeszłością a teraźniejszością. Melancholijny kawałek, z teledyskiem osadzonym w realiach współczesnego miasta, pokazuje, że The Dumplings pozostali wierni charakterystycznej estetyce. Kompozycja łączy elektroniczną i produkcyjną precyzję Kuby Karasia z dojrzałym, pewnym siebie wokalem Justyny Święs. Choć w 2019 roku The Dumplings ogłosili zawieszenie działalności, ich powrót z piosenką „W naszym zabetonowanym mieście” udowodnił, że duet Justyna Święs i Kuba Karaś nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.
Koncerty The Dumplings w całej Polsce. Gdzie zagra zespół?
Jeśli tęskniliście za charakterystycznym brzmieniem zespołu The Dumplings, to macie okazję powrócić do niego podczas wyjątkowego koncertu. Czekają na Was pulsujące beaty, electropopowe dźwięki i hipnotyczny głos wokalistki. Justyna Święs i Kuba Karaś zagrają swoje największe hity w odświeżonych, klubowych aranżacjach. Na żywo ze sceny usłyszycie najlepsze kawałki z albumów „No Bad Days”, „Sea You Later” oraz „RAJ”.
The Dumplings - Najczęściej zadawane pytania

Aplikacja Adria Art
Tu zaczyna się kultura
Zakupybez prowizji
Zgarnij 20 zł zapierwsze logowanie!

Sztukakorzyści
Alertbiletowy


Voucher
Szukasz pomysłu na prezent idealny? Podaruj najbliższym piękne chwile na wydarzeniu, które spodoba im się najbardziej!
Newsletter
Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.
Za kulisami
Zobacz też
Wydarzenia:
Urodziny Johanna Straussa - koncertZakochani w MłynarskimPrzekręt (nie)doskonały, czyli kto widział pannę Flint?Marcin Daniec - One Man ShowPomoc domowaGdy nam śpiewał Krzysztof KrawczykMoje serce - The Best of MarikaWacław rządzi! Wielka sztuka tylko dla PańMiędzy ŁóżkamiTribute to Ella Fitzgerald - Emma Smith i Eliasz OrchestraNajdroższyMietek Szcześniak - SymfonicznieSąsiedzi z góry, czyli barabuum!Berek, czyli upiór w moherzeNadziejaNiespodziewany powrótHalo? Dancing!12. Przeźrocza Festiwal Filmowy: Omasta & WFO - White Note Jazz ProjectGipsy Kings feat. Tonino Baliardo - Historia Tour 2026Kim jest pan Schmitt?Miasta:
OtrębusyGłogówMarkiChorzówJarocinDąbrowa GórniczaOlsztynKołobrzegSkarżysko-KamiennaBędzinDębicaStargardKoninŁódźNowy TargBydgoszczLesznoTychyLublinKielceUstrońSieradzRzeszów - JasionkaZamośćPruszkówSale:
Sala Widowiskowa Zespołu „Mazowsze”Aula Szkoła Pomnik w GnieznieKwidzyńskie Centrum Kultury w KwidzynieMiejski Ośrodek Kultury w Nowym SączuAmfiteatr w KołobrzeguTeatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej GórzeFilharmonia im. Mieczysława Karłowicza w SzczecinieFilharmonia Pomorska w BydgoszczyMakowskie Centrum Kultury w Makowie PodhalańskimTeatr Współczesny w SzczecinieMała WarszawaAula UAM w KaliszuPuławski Ośrodek Kultury Dom Chemika w PuławachCentrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimWrocławskie Centrum KongresoweO nas
Adria Art - Twój przewodnik w świecie kultury i rozrywki. Tworzymy przestrzeń, w której kultura i rozrywka są dostępne dla każdego. Nasze wydarzenia organizujemy z dbałością o każdy szczegół, od A do Z, aby Twoje doświadczenie było niepowtarzalne!
Poznajmy się



