Blog

Teatr dla kobiet. Jaki spektakl wybrać? Top 5 spektakli w 2022

Asia Tarasińska
Wieczór z koleżankami pełen śmiechu i dobrej zabawy? Proszę bardzo! Mamy nawet gotowy scenariusz na takie babskie spotkanie – kawa i ciasto w fajnym miejscu, wybrany spektakl z repertuaru Adria-Art, a potem wymiana wrażeń przy lampce wina. Jak Wam się podoba? Chyba warto sprawdzić na sobie taki plan na wypad w gronie przyjaciółek. A jaki spektakl wybrać na babski wieczór? Poniżej znajdziecie nasze propozycje.

Pikantni – komedia o swingersach tylko dla dorosłych

„Pikantni” to historia dwóch małżeństw. Ale nie takich zwyczajnych. To wieloletnie związki, w których zaczęło wiać nudą i coś należało z tym zrobić. Michał Ziembicki, wcielający się w jedną z głównych ról, zdradził w wywiadzie:

„Początkujący swingersi, którzy po raz pierwszy chcą spróbować tego nowego wydarzenia, nowej pikanterii w ich życiu, zapraszają parę, już swingersów, no i różne rzeczy się wydarzają.”


A jakie? Tego będziecie się musiały dowiedzieć same! Spektakl „Pikantni” w reżyserii Tomasza Gawrona zapewnia prawie dwie godziny dowcipnych dialogów, damsko-męskich utarczek i wartkiej akcji.

Na scenie, obok Michała Ziembickiego występują: Barbara Kurdej-Szatan, Anna Mucha oraz Mikołaj Krawczyk, który gra zamiennie z Maurycym Popielem. Skład aktorski mówi sam za siebie – energia ze sceny będzie niesamowita.

Przygoda z ogrodnikiem z Anną Muchą w roli głównej

Chociaż „Przygoda z ogrodnikiem” to też opowieść o małżeństwie, to jednak jak wiemy – o małżeństwach można mówić dużo i na różne sposoby. Spektakl na podstawie sztuki kanadyjskiego dramatopisarza Norma Fostera to zaskakująca komedia. Odnajdziemy tutaj świetnie napisane role oraz niespodziewane zwroty akcji.

Małżeństwo Państwa Dzikich postanowiło zmienić coś w swoim życiu. Ich kariera aktorska nigdy się nie rozwinęła, a oboje pragnęli sukcesu. Osiągnęli go jednak w innej dziedzinie niż aktorstwo. Zawodowo zaczęli doradzać ludziom, podsuwać im nowe rozwiązania życiowe. Tymczasem okazało się, że może sami potrzebowaliby czyjejś rady?


Spektakl „Przygoda z ogrodnikiem” nieustannie podsuwa nam nurtujące pytania. Kim jest tytułowy ogrodnik? Co zrobić z niespełnionymi marzeniami? Jak dobrze zarabiać na życie? Wszystkie te kwestie staną się jasne, gdy aktorzy skłonią się przed Wami do oklasków na koniec przedstawienia. A kto to będzie? Spokojnie – to możemy Wam zdradzić. Na scenie pojawią się: Anna Mucha, Katarzyna Cichopek lub Olga Szomańska, Anna Korcz, Michał Sitarski, Bogdan Kalus lub Sylwester Maciejewski oraz Artur Krajewski lub Kuba Wons. Duża obsada!

Oszuści – komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie

Kolejne długoletnie związki i kolejne komplikacje. Czemu? Bohaterami spektaklu „Oszuści” są dwa dojrzałe małżeństwa i para młodych kochanków, która zastanawia się nad kolejnym ważnym krokiem w życiu. Są młodzi, niepewni i potrzebują rady kogoś bardziej doświadczonego. Wtedy przychodzą im na myśl ich rodzice. Kto lepiej doradzi niż oni? I da przykład? Młodzi organizują rodzinną kolację. Jednak, jak się okaże, nie będzie to zwyczajna kolacja. Co wyjdzie na jaw? Kto kogo oszukiwał?

„Oszuści” udowadniają, że w miłości często trzeba podejmować trudne decyzje. czasem należy coś zataić lub dobrze zorganizować czas, dzieląc go między dwie osoby. Z czasem może to być męczące, wystarczy jedno słowo lub niespodziewana sytuacja i cały plan popada w ruinę.


Z tymi trudnymi tematami, ale podanymi z humorem, mierzą się znani i lubiani aktorzy. Na scenie zobaczycie: Gabrielę Muskałę, Beatę Ścibakównę, Michalinę Łabacz, Piotra Grabowskiego, Filipa Pławiaka oraz Zbigniewa Zamachowskiego.

Nerwica natręctw – opowieść o zwariowanej przygodzie w poczekalni

A może coś zupełnie z innej beczki? Bez miłosnych opowieści, małżeńskich historii, ale też z dużą dawką śmiechu. Gotowe?

Dr Karol Stern to genialny psychiatra, znany ze swoich niekonwencjonalnych metod. Pewnego razu pacjenci zostają umówieni na tą samą godzinę w jego gabinecie. Każdy z innym problemem – maniakalne sprzątanie spowodowane strachem przed bakteriami, dwukrotne powtarzanie każdego zdania czy sprowadzanie wszystkich rzeczy i wydarzeń do liczb. Czy to już wszystkie obsesje? Nie! Ale resztę odkryjcie podczas spektaklu „Nerwica natręctw”. Nie chcemy Wam zdradzać wszystkiego.


W świat natręctw w komiczny sposób chce nas wprowadzić Artur Barciś, reżyser spektaklu, który jednocześnie wciela się w rolę pacjenta z arytmomanią (czasem Artur Barciś gra zamiennie z Andrzejem Zielińskim). U jego boku występują: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman/ Katarzyna Ankudowicz/ Małgorzata Rudzka, Zdzisław Wardejn oraz Rafał Królikowski.

Niesamowite aktorki polskiego teatru komediowego

Teatr dla kobiet, tworzony przez kobiety i o kobietach. Na babski wieczór warto wybrać coś, co zainteresuje Was wszystkie. Komplikacje małżeńskie, kłamstewka, zdrady, a może czyjeś fobie utrudniające funkcjonowanie? Wszystko to podane w zabawny i lekki sposób.

Chociaż wśród twórczyń spektakli nie ma reżyserek, to mamy tutaj mocny skład niesamowitych i doświadczonych aktorekAnna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Gabriela Muskała, Katarzyna Herman i wiele innych. Ich bohaterki są złożone, przeżywają życiowe rozterki, a aktorki dopracowują je tak, by stały się jak najbardziej wiarygodnymi postaciami. Jeśli nie widziałyście swojej ulubionej aktorki na żywo w akcji – to warto zamienić ekran na spektakl. „Pikantni”, „Przygoda z ogrodnikiem”, „Oszuści” czy „Nerwica natręctw”? Na którym spektaklu się widzimy? Pamiętajcie o scenariuszu babskiego wieczoru. Do zobaczenia!

Bilety

21.04.2024
15:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
21.04.2024
18:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
17.03.2024
15:00
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków
17.03.2024
18:00
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.