Blog

Przyjaźń na teatralnych deskach. Czy naprawdę wszyscy mamy sekrety?

Anna First
W rolach głównych Leszek Lichota, Marta Wierzbicka, Magdalena Lamparska, Janusz Chabior. Relacje z przyjaciółmi i ukrywane przed nimi sekrety będą jednymi z głównych wątków w naszym teatralnym repertuarze na ten rok. Podobnie jak publiczność nie możemy się doczekać zapełnionych sal. Przygotowaliśmy wiele propozycji, które rozbawią, ale wzbudzą też refleksję. Bilety do teatru, na komedie o przyjaźni oraz czyhających sekretach, są ciągle dostępne.

Na 2021 rok przygotowaliśmy dla was sporo spektakli o relacjach międzyludzkich – „Wiesz, że wiem” z Leszkiem Lichotą, „Dobrze się kłamie” z Anitą Sokołowską czy „Oszustów” z Gabrielą Muskałą. To historie o tym, co ukrywamy przed swoimi najbliższymi. Dostarczymy widzom dużą dawkę śmiechu oraz inteligentnego humoru. To wszystko jak zwykle w gwiazdorskiej obsadzie i przyjacielskiej atmosferze. Otwierają się instytucje kultury, więc zapraszamy was do środka zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi.

Leszek Lichota i Magdalena Lamparska w „Wiesz, że wiem”

Mówią, że przyjaźń to serdeczne stosunki z kimś, do kogo mamy zaufanie. Czy aby na pewno możemy stuprocentowo ufać przyjaciołom? Bohaterowie spektaklu „Wiesz, że wiem” otrzymają odpowiedź na to pytanie zupełnie przypadkiem.

W tej niebezpiecznie śmiesznej komedii zobaczymy między innymi Leszka Lichotę i Magdalenę Lamparską. Co się wydarzy, gdy wreszcie dowiemy się, co myślą o nas przyjaciele? To będzie bolesna prawda czy może zabawa kosztem nielojalnych osób? „Wiesz, że wiem” będzie można oglądać między innymi w Poznaniu, Toruniu, Lublinie i Wrocławiu.

alt text

„Oszuści” spotykają się przy stole

Podobno liczyć można tylko na rodzinę, ale bohaterowie spektaklu „Oszuści” mogą mieć co do tego wątpliwości. Młoda para, Michelle i Allen, chcą w końcu poznać bliżej swoich rodziców. Zwracają się do nich o poradę, mając nadzieję na zacieśnienie więzi. Zamiast tego okazuje się, że wywrócą ich życie do góry nogami. Czy przyjaźń będzie możliwa w zderzeniu z prawdziwą kondycją rodziny? W spektaklu będziemy mogli zobaczyć między innymi Piotra Grabowskiego, Gabrielę Muskałę czy Zbigniewa Zamachowskiego. Bilety do teatru mogą państwo kupić tutaj.

alt text

Bilety do teatru na „Dobrze się kłamie”

„Dobrze się kłamie”, czyli kinowy hit na deskach teatru, to zabawny spektakl, który mówi o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. To miał być zwykły wieczór w przyjacielskim gronie, jednak niebezpieczna gra, na którą wszyscy się decydują, obnaży kłamstwa. Co ujawni publiczne odczytywanie SMS-ów oraz powiadomień z Facebooka? W „Dobrze się kłamie” będziemy mogli zobaczyć między innymi Olgę Bołądź, Anitę Sokołowską czy Szymona Bobrowskiego. Bilety do teatru między innymi w Krakowie i Łodzi dostępne tutaj.

alt text

Wąsik – spektakl z Martą Wierzbicką

Premierowy, przezabawny spektakl, w którym tytułowy „Wąsik” sporo namiesza. Wywoła stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia, sprowokuje wiele komicznych sytuacji, a nawet pomoże głównemu bohaterowi stać się mężczyzną. W komedii będziecie mogli zobaczyć między innymi rewelacyjną Martę Wierzbicką. Czy przyjaźń między teściem a zięciem jest możliwa? Przekonajcie się sami – „Wąsika” zobaczycie w Bydgoszczy i Toruniu.

alt text

„Wieczorek pożegnalny” i koniec przyjaźni

Doborowa obsada i temat przyjaźni w roli głównej. Jak zakończyć długą znajomość? Z tym dylematem borykają się bohaterowie spektaklu „Wieczorek pożegnalny”. W końcu zapraszają przyjaciela na wystawną kolację, która jest początkiem towarzyskiej katastrofy. Pierre nie wie, że pyszne jedzenie, dobra muzyka i najlepsze wino oznaczają koniec przyjaźni. Co się wydarzy, kiedy prawda wyjdzie na jaw? Jeśli naprawdę nastąpi koniec przyjaźni, to w mistrzowskim stylu.

Awantura o „Imię”

Przyjemny wieczór w gronie przyjaciół może zamienić się w nie lada awanturę. Spektakl „Imię” to błyskotliwa komedia, która prowokuje do refleksji. Na kolacji u profesora literatury i jego żony spotykają się przyjaciele domu – brat gospodyni oraz przedsiębiorca z ciężarną partnerką. Przebieg spotkania wydaje się być przewidywalny. Do czasu, gdy padnie pytanie: „Czy macie już jakiś pomysł na imię?”. W komedii będą mogli państwo zobaczyć między innymi Małgorzatę Foremniak i Wojciecha Malajkata.

Przyjaźń to wzruszenia, śmiech i wiele wspólnych doznań i wspomnień. Mamy nadzieję, że spędzicie kilka wieczorów z naszymi spektaklami o tej tematyce. Zerknijcie na repertuar w swoim mieście.

Bilety

19.05.2024
15:30
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków
19.05.2024
18:15
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa Pruszków
07.09.2024
16:00
Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy" sala teatralno-koncertowa "Szekspir" Warszawa
07.09.2024
19:00
Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy" sala teatralno-koncertowa "Szekspir" Warszawa

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.