Artysta

Abelard Giza

Bio

Jeden z czołowych polskich stand-uperów. Komik, scenarzysta, autor tekstów komediowych oraz założyciel Kabaretu Limo.

Abelard Giza urodził się w 1980 roku w Gdańsku. Tam ukończył studia na kierunku politologia i razem z Marcinem Kulwikowskim założył Kabaret Limo, który funkcjonował do 2014 roku. Działając solowo, Abelard Giza zrealizował programy „Proteus Vulgaris”, „Ludzie, trzymajcie kapelusze”, „Numer 3” i „Piniata”.

Razem z Biszem i Kacprem Rucińskim wystawił „Wilczy humor”, projekt łączący koncert i stand-up, będący – jak mówią sami artyści – „ironią losu na rapera i dwóch stand-uperów”. W latach 2007–2015 był członkiem Grupy Impact, zajmującej się produkcją filmową. Należał także do grupy teatralnej Muflasz. Abelard Giza jest również autorem i odtwórcą głównej roli w serialu „Kryzys”.

Abelard Giza i Kacper Ruciński prezentują…

Tym, którzy spragnieni są śmiechu i rozrywki na najwyższym poziomie, polecamy połączenie idealne – stand-up w plenerze, czyli „Abelard Giza i Kacper Ruciński prezentują…”! Dwóch czołowych stand-uperów zawita do Ostródy i Warszawy, a towarzyszyć im będą doskonali komicy: Adam Van Bendler, Piotrek Szumowski, Mieszko Minkiewicz, Janusz Pietruszka i Cezary Sikora. Przed nami niezapomniany wieczór w najlepszym towarzystwie. Bądźcie z nami!

W 2022 komik rusza z nowym programem pt. "ZAODRZE". Na scenie gościnnie wystąpią z artystą Kuba Śliwka i Janusz Pietruszka.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.