Guzior

Bio

Guzior to raper, który z nieogarnięcia zrobił swój znak rozpoznawczy. Wraz z kolejnymi płytami udowodnił, że posiada bogate umiejętności techniczne i wszechstronność. Autor utworu „Płuca zlepione topami”, który osiągnął na YouTubie już ponad 50 mln wyświetleń, wraca z albumem „Pleśń”.

Wrocławianin z rocznika ’92, który swój pierwszy utwór – „Prawie północ” – wrzucił na YouTube w 2012 roku. Jego nielegal „ylloM” ukazał się 3 lata później. W 2017 roku miał premierę jego debiutancki, legalny krążek – „Evil Twin”. Zadebiutował na 1. miejscu OLiS, spotkał się z dobrym przyjęciem przez słuchaczy oraz dziennikarzy. Guzior, po tak dobrym wejściu do mainstreamu, postanowił szybko wydać kolejną płytę. Kontynuacja poprzedniej, czyli „Evil_Things”, ukazała się w połowie 2018 roku. Album rok później pokrył się platyną.

Guzior „Pleśń” – gdzie zagra koncerty?

Na swoją trzecią płytę kazał czekać fanom ponad dwa lata. Guzior wydał swój najnowszy krążek – „Pleśń” – w grudniu 2020 roku. To mroczna płyta, która hipnotyzuje przy każdym odsłuchu. Na albumie znajdziemy między innymi utwór „Fala”, z gościnnym udziałem Oskara83 z kolektywu PRO8L3M, czy „Kushkoma” – jeden z lepszych numerów tego wydawnictwa.

Jego spokojny ton, dobry warsztat i eksperymentowanie z flow przysporzyło mu wielu fanów.

W 2021 roku będziemy mogli usłyszeć Guziora w ramach trasy promującej album „Pleśń”. Raper wystąpi między innymi na koncercie w Bydgoszczy i Przecławiu k. Szczecina.

Guzior - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.