O.S.T.R.

Bio

Człowiek orkiestra! O.S.T.R. – jeden z najbardziej pracowitych i szczerych raperów na rodzimej scenie muzycznej. Komentator rzeczywistości, udzielający się w wielu projektach hiphopowych i nie tylko.

O.S.T.R. ma naprawdę bogate portfolio. Raper, freestyle’owiec, kompozytor, muzyk, producent. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec. Członek zespołów Tabasko, Skill Mega, Killing Skills i Beat Brothers. Współpracował z takimi wykonawcami jak SOFA, Warszafski Deszcz, Michał Urbaniak, Hades, Tede, DJ Deszcze Strugi, DonGURALesko, Fu, Pezet, Sistars oraz Slums Attack.

W 2011 roku O.S.T.R. znalazł się na 4. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu „Machina”. Łącznie wydał 16 solowych albumów studyjnych, jeden koncertowy i dziewięć we współpracy. Posiada 12 złotych płyt i 10 platynowych. Na swoim koncie ma pięć Fryderyków.

Pierwszym sukcesem komercyjnym O.S.T.R.-ego okazał się album „Tabasko”. Z tej płyty pochodzi słynny utwór „Kochana Polsko”. Po wydawnictwie „Jazzurekcja” o raperze zaczęło być głośno również poza środowiskiem hiphopowym. Większość wydawnictw O.S.T.R. są wysoko oceniane przez krytyków i dziennikarzy. Nawet jeśli są niżej, to wciąż zyskują sympatię słuchaczy, co przekłada się na liczbę sprzedanych płyt!

W 2013 roku ukazał się pierwszy album O.S.T.R.-ego nagrany we współpracy z Hadesem – „Haos”. Płyta zyskała status złotej. Raperzy postanowili ponownie wejść do studia i wydali drugie wydawnictwo – w grudniu 2020 roku, „HAO2”. Krążek utrzymany został w postapokaliptycznej atmosferze, jednak wciąż z luźnymi, dającymi nadzieję utworami. Utwory takie jak „Illuminati”, „GOV” czy „Trytytki” utwierdzają nas w przekonaniu, że to nie tylko dobra lirycznie płyta, ale również świetnie wyprodukowany krążek.

O.S.T.R.-ego będziecie mieli szansę posłuchać na żywo podczas koncertu w ramach trasy „HAO2”.

O.S.T.R. - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.