Artysta

Cree

Bio

Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Grupa tworzy autorskie utwory, ale skupia się także na coverowaniu piosenek Ryszarda Riedla. W dniu założenia zespołu członkowie mieli niespełna 16 lat.

Formacja powstała z inicjatywy Sebastiana Riedla, który jest synem legendy polskiego bluesa – Ryszarda Riedla z zespołu Dżem. Nazwa zespołu Cree odnosi się do kanadyjskiego plemienia Indian, jednego z najliczniejszych w Ameryce Północnej. Jest także ukłonem w stronę Ryszarda Riedla, który interesował się Indianami i sam planował założyć zespół o takiej nazwie.

Zespół Cree zadebiutował w 1997 roku na I Festiwalu Młodej Kultury w klubie Stodoła. W tym samym roku zarejestrowany został ich koncert w Świnoujściu na festiwalu FAMA, który został wyemitowany przez TVP. Rok później wydawnictwo Pomaton wydało ich debiutancką płytę pt. „Cree”, która została w pełni dedykowana pamięci Ryszarda Riedla.

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu – Sebastian Riedel & Cree

Z okazji 25. rocznicy śmierci Ryszarda Riedla zespół Cree wyruszył w specjalną trasę poświęconą piosenkom zespołu Dżem. Podczas koncertów można usłyszeć największe przeboje legendy polskiego bluesa, takie jak „Czerwony jak cegła”, „List do M.” czy „Sen o Victorii”. To także jedyna okazja, by usłyszeć te wyjątkowe utwory nie tylko przez kogoś, kto posiada wspaniały głos, ale również kogoś, kto bardzo osobiście jest z nimi związany.

Aktualne terminy koncertów zespołu Cree znajdują się w naszym repertuarze.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.