Polska Wersja

Bio

Polska Wersja to formacja, która zdążyła się już okryć mianem legendy na rodzimej rap-scenie. Powstała w 2012 roku z inicjatywy raperów Jano i Hinola. Teraz znają ją wszyscy prawdziwi fani polskiego hip-hopu.

Formacja w 2013 roku wydała swój debiutancki album „Powrót do przyszłości”. Drugi krążek Polskiej Wersji, pod tytułem „Notabene”, pojawił się na rynku 11 marca 2016 roku przez wytwórnię District Area. Płyta zebrała pozytywne opinie wśród słuchaczy, uplasowała się na drugim miejscu listy OLiS i uzyskała status platynowej.

Jano i Hinol tworzą także indywidualne projekty. Ten pierwszy wydał dwa albumy, które uzyskały status złotej płyty. Najnowszy, trzeci krążek Jano – „Hipnoza”, został wydany 4 grudnia 2020 roku. Hinol zadebiutował solo w 2018 roku albumem „Mej duszy dziecko”, a rok później i ten krążek osiągnął status platyny.

Jano i Hinol wzajemnie się uzupełniają, a ich utwory to połączenie starego rapu z nowoczesnymi brzmieniami.

Gdzie możemy zobaczyć chłopaków z Polskiej Wersji?

Jano i Hinol niedawno zasłynęli z zupełnej nowości w klasycznym wydaniu. Dalej tworzą wspólnie Polską Wersję, lecz jednocześnie rozwijają swoje kariery solowe, często występując w kawałkach partnera. Utwórz „Więcej niż nic” autorstwa Jano, z Hinolem na feacie, ma już ponad 5 milionów wyświetleń na YouTube i spotkał się z ogromną aprobatą fanów.

Polska Wersja na festiwalu RapTour

RapTour to nowy festiwal, która wyrusza w trasę po Polsce z naprawdę mocnym składem. Polską Wersję będziemy mogli zobaczyć na scenie podczas koncertu w Koszalinie, u boku takich raperów jak: OKI, Miły ATZ i Włodi. Bilety dostępne na raptour.pl.

Polska Wersja - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.