Białas

Bio

Białas w hip-hopie osiągnął już prawie wszystko – w tym pseudonim „Król”, który najlepiej opisuje jego pozycję na polskiej rap scenie. Jest autorem tekstów, freestyle’owcem, a także właścicielem jednej z największych wytwórni w kraju – SB Maffija.

Białas, a właściwie Mateusz Karaś, swoją przygodę z mikrofonem zaczął w 2006 roku od albumu „H8ME Mixtape vol. 1”, który już wtedy spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy. W 2007 roku ukazał się pierwszy nielegal rapera – „Miej wiarę”, nagrany we współpracy z MMX-em. W latach 2006–2010 dał się poznać jako freestyle’owiec, wygrywając trzy kolejne Wielkie Bitwy Warszawskie.

W 2009 premierę miał pierwszy wspólny mixtape Białasa i Solara, od którego możemy liczyć początek ich współpracy. W lutym i sierpniu 2010 światło dzienne ujrzały kolejne albumy: „Odliczanie Mixtape” oraz z „Oślej ławki”. W międzyczasie panowie wzięli udział w projekcie „Popkiller. Młode Wilki”, dzięki czemu dali się poznać szerszej publiczności.

Na początku 2013 roku raperzy podpisali kontrakt wydawniczy z wytwórnią muzyczną PROSTO i już w czerwcu do sprzedaży trafił ich album „Stage Diving”, na którym gościnnie pojawili się Tomb, Milo oraz Zeus. Latem 2016 ukazał się drugi solowy album rapera, zatytułowany „H8M4”. Płyta zajęła pierwsze miejsce na polskiej liście przebojów OLiS, a 1 marca 2017 płyta osiągnęła status platynowej, sprzedając się w 30 tys. egzemplarzy.

Białas na scenie jako gwiazda RapTour

O hiphopowej trasie RapTour jest coraz głośniej. W Bydgoszczy na scenie pojawi się Białas, a także Włodi, Oki i Miły ATZ. To niesamowite połączenie różnorodnych stylów gwarantuje widzom wieczór pełen emocji i dobre brzmienia. Nie możemy się już doczekać, a wy?

Białas - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.