Enej

Bio

Enej od prawie 20 lat występuje w Polsce i wydaje płyty. Tej zimy zespół wyrusza w koncert promujący płytę „Kolędy pod wspólnym niebem”, podczas których wykona kolędy po polsku i ukraińsku.

Zespól Enej został założony w 2002 roku przez braci Pawła i Piotra Sołoduchów. W 2005 skład znacznie się powiększył i zmienił brzmienie, co mocno wpłynęło na rozpoznawalność i sukcesy zespołu. W 2011 Enej wygrał pierwszą edycję programu „Must Be The Music – Tylko Muzyka”.

Okres świąteczny bez wątpienia jest czasem wyjątkowym dla wszystkich. Enej na tę okoliczność przygotował koncert zawierający autorskie aranżacje wielu kolęd i pastorałek. Zespół sięgnął po gatunkowy eklektyzm, nie bojąc się nawiązania do przeróżnych stylów. Jednocześnie zachował przywiązanie do bliskich wszystkim tradycyjnych linii melodycznych.

Enej – koncerty

Zimą 2021 roku Enej rusza w trasę promującą oryginalne aranżacje z płyty „Kolędy pod wspólnym niebem”. Jedną z atrakcji wydarzeń jest dwujęzyczność, w których wykonywane są piosenki. Część muzyków z radością i dumą podkreśliła w ten sposób swoje pochodzenie, co jedocześnie dało wyraz temu, jak bliska więź łączy nas ze wschodnimi sąsiadami. Sprawdź nasz repertuar i kup bilety online na koncert Enej.


Lublin

Lublin

Enej - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.