Bilety

Ciechanów - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

  • Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki, Ciechanów
  • 28.10.2024

Prawda - komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata

Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na...

Zobacz więcej

Leżący nad Łydynią Ciechanów to malownicza miejscowość położona około 100 km od Warszawy. Pierwsza pisemna wzmianka o mieście pochodzi już z XI wieku! Swoistą wizytówką miasta jest Zamek Książąt Mazowieckich – jedna z głównych atrakcji miasta, która została wybudowana na przełomie XIV i XV wieku. Największy rozkwit miasta nastąpił w drugiej połowie XX wieku, kiedy to powstała fabryka stolarki budowlanej.

Miasto przyciąga nie tylko piękną architekturą i położeniem, ale także wspaniałymi gwiazdami, które wychowywały się na ciechanowskich podwórkach. Należą do nich m.in. Dorota Rabczewska, czyli słynna Doda – piosenkarka, autorka tekstów i producentka, raper Quebonafide, czyli Kuba Grabowski, a także piosenkarka Alicja Szemplińska. Jak widać – ciechanowska ziemia obradza w utalentowanych muzycznie artystów.

Mimo muzycznych sław, Ciechanów nie stoi samą muzyką. W repertuarze rozrywek kulturalnych znaleźć można świetne spektakle teatralne, doskonałe koncerty czy znakomite występy kabaretowe.

Sale w Ciechanowie

Choć Ciechanów nie dysponuje własnym teatrem, nie oznacza to jednak, że w mieście scen w ogóle nie ma – są i to jeszcze jakie!

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej – jedna z miejscówek kulturalnych – ma swoje korzenie w okresie powojennym. Po II wojnie światowej Dom Kultury został odtworzony w 1947 roku jako placówka afiliowana przy Związkach Zawodowych. W swojej początkowej fazie zajmował się organizacją kursów dla analfabetów, prelekcjami i spotkaniami z lektorami. W 1954 roku placówka została przejęta przez Powiatową Radę Narodową i przekształcona w Powiatowy Dom Kultury. To właśnie wtedy rozpoczęła się pełna działalność kulturalna. Zaczęto tworzyć zespoły amatorskie, obejmujące teatr, taniec, recytację i muzykę. Po przeniesieniu siedziby placówki do obecnie używanego budynku w 1966 roku, rozpoczęto organizowanie zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych w różnych sekcjach, takich jak teatralna, plastyczna, taneczna, fotograficzna i modelarska. Wtedy także otwarto klubokawiarnię. Po reformie administracyjnej kraju w 1976 roku, placówka została przemianowana na Wojewódzki Dom Kultury. W tym okresie skupiano się głównie na udzielaniu wsparcia metodycznego innym placówkom kultury w województwie ciechanowskim oraz rozwijaniu Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Drugim popularnym miejscem, w którym odbywają się wydarzenia kulturalne jest Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO, który działa na rzecz rozpowszechniania kultury, ze szczególnym naciskiem na edukację dzieci i młodzieży. Głównym celem COEK STUDIO jest zabezpieczanie potrzeb i aspiracji kulturalnych młodego pokolenia poprzez tworzenie klubów i kół zainteresowań oraz promowanie działalności artystyczno-kulturalnej na obszarze miasta Ciechanów. COEK STUDIO to także organizator konkursów, prelekcji, wycieczek, kolonii miejskich, zimowisk i wielu innych wydarzeń kulturalnych, które pozwalają na twórcze spędzanie wolnego czasu, rozwijają intelektualnie, duchowo i fizycznie.

Koncerty w Ciechanowie

Skoro mamy wielkie gwiazdy muzyczne, to muszą być i odpowiednie miejscówki koncertowe, a tych w Ciechanowie nie brakuje – niektóre wydarzenia muzyczne odbywają się na Błoniach Zamku Książąt Mazowieckich, ale najpopularniejsze są trzy inne miejsca – Budmat Auto 2, Hala Sportowa przy SP 4 oraz Hala Sportowa Mazovia.

Zacznijmy zatem od tego, które zapewne wywołuje niemałą konsternację, czyli Budmat Auto 2. To niezwykły salon i serwis mechaniczny w Ciechanowie, który wyróżnia się swoim unikalnym podejściem do rozrywki. Jest to miejsce, które łączy usługi blacharsko-lakiernicze i naprawcze dla samochodów z organizacją imprez kulturalnych. To miejsce przyciąga zarówno miłośników motoryzacji, jak i fanów dobrej zabawy i muzyki. Budmat Auto 2 regularnie gości różnego rodzaju wydarzenia, takie jak koncerty, imprezy sportowe oraz giełdy samochodowe. Wszystkie te wydarzenia odbywają się w zadaszonej przestrzeni oraz na przestronnym parkingu. Warto podkreślić, że Budmat Auto 2 jest aktywnie zaangażowane w organizację imprez o tematyce motoryzacyjnej, takich jak Płock Drift Masters GP czy Festiwal krwiodawca Motoserce. To ważne miejsce na mapie kulturalno-sportowej miasta, które przyciąga wielu pasjonatów motoryzacji i rozrywki.

Następną koncertową destynacją jest Hala Sportowa przy SP 4 w Ciechanowie, zlokalizowana przy ulicy Płońskiej 143. Jest to ważne miejsce na kulturalno-sportowej mapie miasta. W obiekcie odbywają się różnorodne wydarzenia sportowe i rozrywkowe, przyciągając widzów spragnionych rozrywki. Arena sportowa ma wymiary 48 x 24 m, a rozsuwana widownia pomieści 156 widzów.

I ostatnią (ale to nie oznacza, że najgorszą) propozycją koncertową jest Hala Sportowa Mazovia. To wszechstronny obiekt o powierzchni 2394,19 m², przeznaczony do wydarzeń sportowych i kulturalnych. Na antresoli znajduje się sala z widownią na 270 osób, z opcją dodatkowych miejsc na parterze i podium, w bezpośrednim sąsiedztwie sceny. W tym miejscu regularnie odbywają się koncerty, przyciągając liczne grono fanów różnych gatunków muzycznych.

Festiwale w Ciechanowie

Ziemia ciechanowska obfituje także w różnego rodzaju wydarzenia cykliczne. Należą do nich: Dionizje, czyli organizowany od kilku lat Ogólnopolski Festiwal Teatralny, Blues na dołku, czyli późnojesienne spotkania z muzyką bluesową (podobne wydarzenie jest organizowane także wiosna i nosi nazwę Spring Blues Festival), a także Zajazd Szlachecki czy Spotkania ze Średniowieczem. W ostatnich latach w Ciechanowie organizowany jest także Rap Festival – inicjatywa związana z Quebonafide oraz jego hypemanem – Krzy Krzysztofem.

Kabarety w Ciechanowie

W Ciechanowie można cieszyć się dynamiczną sceną kabaretową, która regularnie przyciąga do miasta wybitnych kabareciarzy i komików z różnych zakątków Polski. Jeżeli pragniesz ożywić swoje wieczory i doświadczyć niezapomnianej rozrywki, to niezwykle warto zapoznać się z naszym repertuarem i zarezerwować bilety na te wyjątkowe wydarzenia!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.