Rosalie

Bio

Urodziła się w Berlinie, ale wychowała przede wszystkim w Poznaniu. W utworach Rosalie słychać inspirację amerykańskim r’n’b i rapem. Artystka inspiruje się twórczością takich gwiazd jak Beyoncé, Banks, The Game czy Destiny’s Child.

Szerszej publice dała się poznać we wrześniu 2015 roku, wydając debiutancki singiel „This Thing Called Love”. Została doceniona przez portal muzyczny Brand New Anthem, który umieścił ją w pierwszej trójce najlepiej zapowiadających się artystów 2016. Dwa lata później dołączyła do składu Alkopoligamii. Wspólnymi siłami stworzyli pierwszy album wokalistki, zatytułowany „Flashback”, który od razu znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia polskiego Związku Producentów Audio-Video.

Za swoje single „A pamiętasz?” i „Królowa” otrzymała nominacją do Fryderyka 2018 w kategorii fonograficzny debiut roku. Ten sukces otworzył jej drzwi do wielkiej kariery. Od tego czasu występowała na wielu festiwalach muzycznych, m.in. „Spring Break Showcase Festival & Conference, Open’er Festival czy litewskim Loftas Fest. W 2020 roku zaskoczyła słuchaczy swoim krążkiem „IDeal”, który zmienia charakterystyczny spokój i melancholię w jej utworach na pełne emocji kawałki łączące muzykę r’n’b i soul z polskimi tekstami.

Koncerty Rosalie – ogień na scenie

Na koncertach jest prawdziwym wulkanem energii. Uwielbia kontakt z publicznością. Jak sama mówi, to właśnie występy na żywo motywują ja do codziennej pracy nad swoją twórczością. Z powodu pandemii jej premierowy koncert można będzie zobaczyć w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy w kwietniu 2021 r. Jeżeli nie znacie jeszcze Rosalie – najwyższa pora to zmienić!

Rosalie - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.