Halina Mlynkova

Bio

Muzyka jest dla niej całym życiem – można powiedzieć, że czuje się na scenie jak ryba w wodzie. Halina Mlynkova jest na scenie już 25 lat i nadal zachwyca energią, uśmiechem i niebywałym talentem.

Halina Mlynkova to polska piosenkarka i zdolna autorka tekstów. Urodziła się w 1997 roku w Nawsiu, który znajduje się w części Śląska Cieszyńskiego. Już w dzieciństwie rozpoczęła naukę gry na fortepianie, a podczas nauki w szkole średniej znalazła się w Zespole Pieśni i Tańca „Olza”. Po ukończeniu studiów z etnografii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie postanowiła kontynuować rozwijanie swojego talentu muzycznego. W trakcie trzeciego roku studiów, rozpoczęła naukę w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej pod opieką Grzegorza Motyki.

Halina Mlynkova – Brathanki, solowe albumy

W 1998 roku dołączyła do zespołu „Brathanki”, który specjalizował się w tworzeniu mieszanki folk, popu i rocka. Rok 2000 przyniósł debiutancki album grupy pod tytułem „Ano!”, a na nim ich najbardziej rozpoznawalny przebój - „Czerwone korale”. Kolejna płyta, zatytułowana „Patataj, trafiła na rynek w 2001 roku i zawierała hity takie jak „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie” i „Za wielkim morzem ty”. Zespół otrzymał prestiżową nagrodę Fryderyka w kategorii „Album Roku – Etno/Folk”. Halina Mlynkova opuściła zespół w 2003 roku.

Jej solowy debiutancki album, zatytułowany „Etnoteka” ujrzał światło dzienne w 2011 roku. Dwa lata później wydała kolejny album - „Po drugiej stronie lustra”. Ostatnią płytą artystki jest „Życia mi mało”, wydana w 2016 roku.

Halina Mlynkova - koncerty, jubileusz

Z okazji swojego jubileuszu artystka zaprasza swoich fanów i fanki na niezwykłą podróż po 25 latach swojej kariery muzycznej. Podczas koncertu „Halina Młynkova – największe przeboje” będzie można usłyszeć znakomite kawałki, które pokochała publiczność.

Halina Młynkowa zaprasza na koncert „Najpiękniejsze kolędy”. Odkryj magię świąt w unikalnych aranżacjach znanych pieśni, które nabierają nowego życia pod ciepłym głosem artystki. Nie przegap tego niezapomnianego wieczoru pełnego tradycji i pięknej muzyki świątecznej!

 

Halina Mlynkova - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.