Geniusz - Jerzy Stuhr i Jacek Braciak w spektaklu Teatru Polonia

Opis

Polska prapremiera dramatu Tadeusza Słobodzianka, znanego z tak głośnych dzieł jak „Obywatel Pekosiewicz” czy „Nasza klasa”. W spektaklu „Geniusz” widzowie stają się świadkami zderzenia dwóch niezwykłych postaci – Józefa Stalina i Konstantina Stanisławskiego, w które wcielają się wybitni polscy aktorzy – Jacek Braciak i Jerzy Stuhr.

Stalin, tyran i jeden z największych zbrodniarzy w historii, daje się poznać w tej sztuce jako teatralny koneser i gorliwy widz. Stanisławski zaś, uznawany za największego kreatora teatralnego współczesności, jest ojcem nowoczesnego teatru i twórcą „Metody” – systemu reguł gry aktorskiej, który po dziś dzień pozostaje fundamentem sztuki aktorskiej.

Spektakl „Geniusz” to zaproszenie do świata wielkich pasji, idei i konfliktów, które kształtowały XX wiek. Jest to sztuka, która prowokuje do refleksji nad naturą władzy, sztuki i ich wpływu na losy ludzkości.

W Józefa Stalina wciela się Jacek Braciak, a w rolę Konstantina Stanisławskiego – Jerzy Stuhr, który po ponad półwieczu wspaniałej kariery aktorskiej i pedagogicznej tę rolę i spektakl traktuje jak swoiste podsumowanie. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na scenie dwóch wybitnych aktorów polskiego teatru, którzy w spektaklu „Geniusz” zmienią nasze postrzeganie zarówno historii, jak i teatru.

Obsada:
Stanisławski, artysta – Jerzy Stuhr
Stalin, dyktator – Jacek Braciak
Kierżawcew, krytyk – Łukasz Garlicki
Poskriobyszew, sekretarz – Paweł Ciołkosz
 
Reżyseria: Jerzy Stuhr
Scenografia: Natalia Kitamikado
Kostiumy: Małgorzata Domańska
Reżyseria światła: Waldemar Zatorski
Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska-La Naia
Asystent reżysera: Adam Kasjaniuk
Asystentka scenografki: Julia Grabowska
Producent wykonawczy: Rafał Rossa
 
Uwaga: W trakcie spektaklu palone są papierosy.

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.