Myslovitz - 25 lat Miłości w Czasach Popkultury
Najdroższy - spektakl komediowy
Koncert Małe TGD - Dzień Dziecka przez cały rok
Porwanie - komedia Artura Barcisia
Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"
Nerwica natręctw
Zwariowana komedia Teatru Gudejko w gwiazdorskiej obsadzie
Myslovitz - 25 lat Miłości w Czasach Popkultury
Zapraszamy na niezapomniane koncerty zespołu Myslovitz z okazji jubileuszu 25-lecia ikonicznego albumu „Miłość w czasach popkultury”. To wyjątkowa okazja do...
Zobacz więcejNajdroższy - spektakl komediowy
Zapraszamy na rozbrajający spektakl komediowy o cenie, jaką trzeba zapłacić za szaloną odmianę losu. Kto z nas byłby gotów sięgnąć...
Zobacz więcejKoncert Małe TGD - Dzień Dziecka przez cały rok
Każdy z nas nosi w sobie szczerą, dziecięcą radość… dlatego warto celebrować ją wspólnie z najmłodszymi! Małe TGD to najpopularniejszy...
Zobacz więcejPorwanie - komedia Artura Barcisia
Doceniana przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów.Człowiek bez...
Zobacz więcejPaweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"
Jeśli ktoś chce spotkać romantycznego Pawła Domagałę, to serdecznie zapraszamy na jego koncert. „Zresztą, nieważne” to stand-up, w którym artysta...
Zobacz więcejNerwica natręctw
Zwariowana komedia Teatru Gudejko w gwiazdorskiej obsadzie
Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy...
Zobacz więcejRadom to drugie pod względem wielkości miasto województwa mazowieckiego. Pierwsza znana pisana wzmianka o Radomiu pochodzi z 1155 roku. Miasto słynie z długiej i barwnej historii, a co za tym idzie wielu artefaktów przeszłości. Do wartych uwagi miejsc znajdujących się w Radomiu należą z pewnością Fabryka Broni Łucznik, deptak na ulicy Żeromskiego, Miasto Kazimierzowskie, Muzeum Wsi Radomskiej, Zespół Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga oraz Park im. Tadeusza Kościuszki, w którym znajduje się muszla koncertowa.
Ponadto w Radomiu znajduje się wiele instytucji, które wspierają różne inicjatywy i zajmują się organizacją wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów, spektakli i kabaretów.
Zapoznaj się z repertuarem wydarzeń kulturalnych w Radomiu i zarezerwuj bilety na sezon 2023/2024!
Radomianie mogą pochwalić się wieloletnią tradycją teatralną, sięgającą XVIII wieku. Najpierw funkcjonowały teatry wędrowne, a w XX wieku otwierało się coraz więcej nowych sal teatralnych. W 1931 r. powstał Teatr Województwa Kieleckiego z siedzibą w Radomiu, a w 1976 roku swoją działalność rozpoczął Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego.
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu to jedyny teatr zawodowy, który od 1993 roku organizuje Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. W radomskim teatrze widzowie mogą wybierać wśród bardzo szerokiego repertuaru – od klasycznych utworów po musicale i spektakle autorskie. Ponadto od 2010 roku scena lalkowa „Fraszka” wystawia spektakle dla dzieci.
Radom jest idealnym miejscem dla miłośników spektakli teatralnych, w tym spektakli komediowych i spektakli dla dzieci.
Sala koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej funkcjonuje od 2007 roku. Jest ona stałym miejscem koncertów i prób zespołu Radomskiej Orkiestry Kameralnej, ale również salą służącą wystawianiu spektakli teatralnych i organizowania przedstawień kabaretowych. Orkiestra zajmuje się także organizowaniem festiwali oraz konkursów.
Sprawdź na jakie spektakle teatralne w Radomiu są dostępne bilety!
Pod nazwą MOK Amfiteatr instytucja działa od 1995 roku, a wyróżnia ją duża scena plenerowa, wyposażona w dach i 6000 miejsc siedzących. Na scenie Amfiteatru gościli do tej pory nie tylko artyści przyjeżdżający z całej Polski, ale również zza granicy. Przy Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr działają także Kuźnia Artystyczna, Kawiarnia Artystyczna, Scena Obozisko i Pracownia Nowych Mediów. Zróżnicowana oferta trafi zarówno do fanów koncertów i spektakli teatralnych, jak i wystaw oraz imprez tanecznych.
Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska jest najstarszą instytucją kultury w Radomiu. Pierwszych gości skupiała już w 1829 roku. Przez długi okres działalności Resursa pełniła rolę teatru, a po II wojnie światowej mieściły się w niej dwa kina. Pod obecną nazwą instytucja działa od 1999 roku, a Resursa Obywatelska to nie tylko spektakle teatralne, ale również koncerty, kino, różnego rodzaju zajęcia artystyczne oraz warsztaty edukacyjne, a nawet przestrzeń wystawiennicza.
Radom dysponuje również Halą Sportowo-Widowiskową, która jest nowoczesnym obiektem służącym również do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak duże koncerty czy Polska Noc Kabaretowa. Hala może pomieścić około 2500 widzów.
Wizytówką Radomia są również cykliczne wydarzenia kulturalne, przede wszystkim Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski oraz Radomski Festiwal Jazzowy.
Najpopularniejszym klubem muzycznym w Radomiu jest niewątpliwie LEMON Sound Gallery. Klub oferuje nie tylko imprezy taneczne ale również koncerty topowych polskich artystów.
Po dużą dawkę dobrego humoru warto wybrać się na przedstawienia kabaretowe takich grup jak Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki, czy Kabaret Skeczów Męczących.