Elżbieta Adamiak

Bio

Wszechstronna artystka – piosenkarka, gitarzystka, kompozytorka i autorka pięknych tekstów. Jej muzyka emanuje niepowtarzalną siłą, przyciągając uwagę coraz to nowych słuchaczy. Utwory Elżbiety Adamiak nie są tylko „tekstami z muzyką”, ale wierszami ubranymi w dźwięki, pełnymi tkliwości i żaru.

Urodziła się 5 września 1955 roku w Łodzi. W 1970 roku ukończyła Państwową Podstawową Szkolę Muzyczną w klasie fortepianu w swoim rodzinnym mieście. Naukę później kontynuowała w Liceum Muzycznym w klasie gitary klasycznej. Po ukończeniu szkoły średniej zdecydowała się na studia w zakresie socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, przerwała je jednak na trzecim roku.

Na polskiej scenie muzycznej zadebiutowała z takimi artystkami, jak: Martyna Jakubowicz i Elżbieta Mielczarek. Związała się z Łodzią, swoim rodzinnym miastem, wraz z mężem, Andrzejem Poniedzielskim, znanym poetą. Tam razem założyli i prowadzą do dziś Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia", której celem jest promowanie sztuki kabaretowej, jazzu i piosenki literackiej. Elżbieta Adamiak gościła na scenach za granicą, dzięki czemu jej twórczość ma także międzynarodowy rozgłos.

Dorobek Elżbiety Adamiak obejmuje siedem albumów studyjnych, koncertowych i składanek, cieszących się dużym zainteresowaniem. Na jej krążkach znalazły się utwory napisane przez wybitnych poetów, takich jak: Konstanty Ildefons Gałczyński, Osip Mandelsztam czy Jerzy Harasymowicz, ale również teksty jej własnego autorstwa. Najnowsza płyta artystki – „Zbieram siebie” – jest zbiorem starannie wybranych piosenek, takich jak: „Trwaj chwilo, trwaj”, która jest wynikiem współpracy z Adamem Nowakiem z zespołu Raz Dwa Trzy.

„Trwaj chwilo, trwaj” – koncerty Elżbiety Adamiak

Elżbieta Adamiak to artystka o wyjątkowym charyzmie, której twórczość dotyka wielu serc. Jej sztuka nie tylko inspiruje, ale również wzbogaca polską scenę muzyczną i literacką.

Dlatego też warto wybrać się na najbliższy koncert artystki – „Trwaj chwilo, trwaj”. Nie przegap szansy, aby osobiście doświadczyć niezwykłej wrażliwości Elżbiety Adamiak.

Elżbieta Adamiak - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.