Michał Wiśniewski

Bio

Można powiedzieć, że jest tak wszechstronny, jak kontrowersyjny. Od niemal 30 lat ubarwia polską scenę muzyczną - nie tylko swoim charakterystycznym głosem. Jego twórczość i życie są inspiracją dla wielu ludzi.

Michał Wiśniewski urodził się w 1972 roku w Łodzi. Jego dzieciństwo nie było łatwe – jego rodzice byli alkoholikami i rozwiedli się, gdy miał trzy lata. Michał Wiśniewski trafił do domu dziecka, a potem do rodzin zastępczych. W młodości interesował się muzyką i sportem. Ukończył technikum elektroniczne i studiował na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Michał Wiśniewski – sukces Ich Troje, Eurowizja

W 1995 roku założył zespół Ich Troje. Zadebiutowali rok później albumem pod tytułem „Intro”. Prawdziwy sukces przyszedł w 1999 roku wraz z piosenką „A wszystko to…(bo ciebie kocham)”. Piosenka ta podbiła serca rodaków, a charyzmatyczny Michał Wiśniewski i Ich Troje stali się gwiazdami. Kolejne płyty Ich Troje – „AD.4” i „Po piąte…a niech gadają”, wydane w 2001 i 2002 roku, z wokalistką Justyną Majkowską, cieszyły się ogromną popularnością i uzyskały status diamentowych.

W latach 2003–2004 w stacji TVN nadawane było reality show o życiu Michała Wiśniewskiego – „Jestem jaki jestem”. Ich troje dwukrotnie reprezentowało Polskę podczas międzynarodowego Konkursu Piosenki Eurowizji (w 2003 i 2006 roku). Do największych przebojów grupy należą: „Powiedz”, „Prawo”, „Keine Grenzen”, „Ci wielcy”, „A wszystko to…(bo Ciebie kocham)”, „Zawsze z Tobą chciałbym być” czy „Wypijmy za to”.

Michał Wiśniewski rozwijał się także jako solowy artysta – wydał cztery albumy solowe, z których pierwszy i ostatni nagrał we współpracy z poetą i bardem Andrzejem Wawrzyniakiem.

W 2006 roku magazyn „Forbes Polska” uznał go za najcenniejszą gwiazdę polskiego show–biznesu. Jest też aktywnym filantropem, który regularnie pomaga domom dziecka, fundacjom i osobom potrzebującym.

Michał Wiśniewski - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.