Mikromusic z Dolnej Półki

Opis

4.9 / 5
15 ocen
Recenzje
Mikromusic to jeden z najlepszych polskich zespołów grających artystyczny pop. Ich klipy mają dziesiątki milionów wyświetleń na YouTubie. Muzycy eksperymentują z różnorodnymi brzmieniami i nieoczywistymi instrumentami. 

Najnowszy album – „Mikromusic z Dolnej Półki” – odkrywa zupełnie nową, akustyczną stronę zespołu. Artyści w poszukiwaniu wyjątkowych brzmień sięgnęli po niecodzienne instrumenty. Niektóre z nich wykonali sami, inne zdobyli na targach staroci. Na płycie słychać między innymi dźwięk gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Wszystkie te cuda będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertów!

Muzykę wykonywaną przez Mikromusic najczęściej określa się jako avant-pop lub art-pop. Można w niej odnaleźć inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. 

Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej, czyli Fryderyków – w kategorii alternatywna płyta roku.

Recenzje (15)

2020-03-01 19:00:00 Filharmonia Pomorska,
Wspaniały klimat, głos wokalistki cudowny, panowie cudnie grają i śpiewają w chórkach .Brawo
basik
2020-03-01 19:00:00 Filharmonia Pomorska,
Przepiękny głos Natalii Grosiak, spektakularne brzmienie podstarzałych instrumentów, cudne nagłośnienie Filharmonii Pomorskiej. Czego chcieć więcej? Muza dla uszu!
Łania
2020-03-02 19:00:00 Sala Koncertowa CKK Jordanki,
świetne przeżycie! Głos Natalii powala, niesamowite dźwięki, również 'dziwacznych' instrumentów ;). Mega klimatyczne doświadczenie. Do tego dawka humoru ('mam to w dupie' ;) 'będę sexi')... Najbardziej wzruszajaca ballada - Kołysanka Pani Broni - klasyczna pieść ludowa - sciska za serce. Bardzoooooooo polecam!
Iwona
2020-03-02 19:00:00 Sala Koncertowa CKK Jordanki,
Koncert bardzo fajny (jak zawsze)! I nawet drobne przerwy techniczne instrumentów z dolnej półki nie spowodowały niesmaku. Minus organizacyjny to to, że nie można było oddać 1 biletu zakupionego elektronicznie (tuż przed koncertem rozchorowała nam się 1 potencjalna współsłuchaczka koncertowa). Co prawda organizator zaproponował, że skontaktuje się z nami jeśli ktoś będzie jeszcze chciał kupić bilet i wtedy będziemy mogli go odsprzedać... no, ale cóż... Podsumowując: Koncert był udany (a następnym razem każdy kupuje sobie bilety sam)
słuchacz z wolnej półki
2020-03-02 19:00:00 Sala Koncertowa CKK Jordanki,
Jedyny minus to, że koncert trwał za krótko:)
Leh

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.