Ewa Błaszczyk

Bio

Aktorka teatralna, filmowa i serialowa, twórczyni wielu monodramów uznanych przez krytyków i publiczność. Artystka kabaretowa, piosenkarka i pieśniarka. Absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, obecnie działającej pod szyldem Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza. Założycielka Fundacji „Akogo?” zajmującej się systemowym rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce.

Po ukończeniu studiów aktorskich Ewa Błaszczyk występowała przede wszystkim na warszawskich scenach – w Teatrze Współczesnym, Teatrze Narodowym, Teatrze Północnym czy Teatrze Rozmaitości. Różne role odgrywała także na deskach Opery im. Stanisława Moniuszki oraz Sceny na Piętrze w Poznaniu. Obecnie związana jest z Teatrem Studio w Warszawie. Teatralnym widzom dała się zapamiętać zwłaszcza dzięki swoim monodramom, w których wcielała się w Tamarę Biakow czy Orianę Fallaci.

Jako piosenkarka interpretowała teksty Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty, nie jest jej obcy gatunek poezji śpiewanej. Przez lata należała do kabaretu Jana Pietrzaka „Pod Egidą”. W jej filmografii do najsłynniejszych tytułów możemy zaliczyć seriale „Dom”, „Zmiennicy” i „Samo życie” oraz filmy takie jak „Nadzór”, „Dekalog IX” i „Mistyfikacja”.

W 2022 roku obchodziła 45-lecie pracy artystycznej.

Recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” Ewy Błaszczyk

Ewa Błaszczyk podczas recitalu „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” wykona piosenki napisane przez najwybitniejszych polskich i światowych twórców. W repertuarze niezwykłego występu muzycznego znanej aktorki znalazły się utwory Agnieszki Osieckiej, Stanisława Soyki, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Włodzimierza Wysockiego i wielu innych.

Recital Ewy Błaszczyk to historia, emocje, piękno, czuła interpretacja i osobista wrażliwość aktorki. Artystce będzie towarzyszyć Marcin Partyka, Andrzej „e-moll” Kowalczyk, Sebastian Feliciak oraz Marianna Janczarska, córka Ewy Błaszczyk.

Ewa Błaszczyk - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.