Anna Świątczak

Bio

Piosenkarka, prezenterka telewizyjna, założycielka AniaBand, wokalistka zespołu Ich Troje w latach 2003-2010. W 2020 roku na nowo podjęła się współpracy z grupą, której liderem jest Michał Wiśniewski. Działa także pod pseudonimem Anka. Absolwentka Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu imienia Krzysztofa Komedy w Warszawie. Swój wokalny talent wykorzystuje pracując również w dubbingu. Prywatnie spełnia się jako mama.

Pierwsze kroki w swojej przygodzie z muzyką wokalistka stawiała jeszcze w rodzinnej miejscowości, czyli Lublińcu, w województwie śląskim. Tam uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Pierwszy raz na dużej scenie wystąpiła w 1992 roku na Festiwalu Piosenki Radzieckiej. Jednym z najważniejszych momentów na początku kariery Anny Świątczak było zdobycie nagrody dla debiutantów na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Współpracowała z takim artystami jak Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska, Mateusz Ziółko czy Kaja Paschalska. W 2022 roku wydała swój debiutancki album „Anka”. Do wykonania utworu „Od nowa” artystka zaprosiła Mandarynę.

Była żoną Michała Wiśniewskiego. Z tego związku ma dwie córki, Etiennette Annę oraz Vivienne Viennę. Ponownie wyszła za mąż za perkusistę Michała Żeńcę. Niedawno wykonała ze swoimi dziećmi utwór „Najkrótszy”. Etiennette i Vivienne wystąpiły także w teledysku.

Należy do wspólnoty religijnej Społeczność Chrześcijańska Południe.

Anna Świątczak w trasie koncertowej „Anka – Nowa Era Tour”

Tytuł trasy koncertowej Anny Świątczak nawiązuje do singla „Nowa Era”, który był również zapowiedzią drugiej płyty wokalistki. Piosenka opowiada o przewrotności losu, samotności człowieka i dawaniu rady w trudnych sytuacjach. Po życiowej burzy uczenie się na nowo prostych rzeczy przynosi dużo więcej satysfakcji. Pozytywna energia płynie zarówno z melodii, jak i tekstu autorstwa Roberta Kurpisza. Właśnie w takim duchu odbywa się muzyczna podróż z Anną Świątczak i zespołem. Z nadzieją, uśmiechem, akceptacją i optymizmem.


Poznań

Poznań

Anna Świątczak - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.