Artysta

Baasch

Bio

Baasch to producent, kompozytor, wokalista, autor muzyki do nagradzanego filmu „Płynące wieżowce”. Od wielu lat koncertuje w Polsce i za granicą. Jego ostatni krążek, „Noc”, odbił się szerokim echem i został nagrodzony Fryderykiem w kategorii elektronika.

Mało jest w Polsce artystów, którzy mogą się pochwalić takim dorobkiem artystycznym. Baasch wystąpił w wielu projektach muzycznych, współpracując m.in. z Rysami, Noviką, Bokką, Agimem, Zamilską, Sonar Soul czy Mery Komasą. Otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup.

Dwa pierwsze albumy studyjne wydane w NEXTPOP zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach jako jedne z najlepszych płyt. Latem 2020 roku premierę miał trzeci album, „Noc”, wydany pod szyldem belgijskiej wytwórni PIAS, która zajmuje się między innymi takimi artystami jak Editors czy Agnes Obel.

2021 rok był wyjątkowy w dorobku artysty. Jego płyta „Noc” znalazła się we wszystkich podsumowaniach najlepszych płyt 2020 roku! Ten album to mroczna podróż po ulicach Warszawy, do której inspirację artysta czerpał z własnego życia. Utwory „Miasto”, „Brokat” czy „Sportowa Warszawa” odsłuchało na YouTube już setki tysięcy osób.

Baasch – koncerty 2021

Baasch występował w kraju na wszystkich największych festiwalach muzycznych, m.in. Open’erze, Tauron Nowej Muzyce, Orange Warsaw Festival, Audioriver, Nowych Horyzontach. Za granicą grał choćby w Niemczech, Litwie, Czechach, Rumunii, a także w Chinach, we Francji czy na Węgrzech i Islandii.

Koncerty Baascha to coś wyjątkowego. Na scenie razem z artystą występują muzycy najwyższej próby – Robert Alabrudziński, Aleksander Żukowski i Tomasz Mreńca. Płyta „Noc”, którą zaprezentuje podczas koncertów, to pełna energii podróż w głąb wielkomiejskiego, nocnego życia. To wyjątkowa muzyka, którą warto usłyszeć na żywo. Sprawdź, gdzie zagra Baasch, i kup bilety na jego jesienne koncerty.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.