Artyści

Wojtek Mazolewski Quintet - „Spirit To All”

Opis

WMQ zaprasza na niezwykłe koncerty promujące płytę „Spirit To All”. Nowy materiał to świadectwo witalności i kreatywności kwintetu, który wypływa na głębokie wody.
 
„Spirit To All” to najnowsza płyta zespołu Wojtek Mazolewski Quintet, w której można się zanurzyć i odpłynąć. Jak pisze sam lider zespołu: „To album nagrany z potrzeby naszego ducha. Mam na myśli nas jako osobne indywidualności, ale także nas jako zespół”. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią zespół chciał podkreślić, że jesteśmy w tym wszyscy razem. To płyta o przyjaźni, wdzięczności i obecności.
 
Kompozycje na płycie nawiązują do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Na płycie słychać żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu. To próba wyrażenia nagromadzonych emocji, do których najlepiej nadaje się muzyka. W ekspresyjnych dźwiękach wybrzmiewa towarzyszący nam w ostatnim czasie niepokój i ból, który zarazem niesie nadzieję i wsparcie.
 
Sprawdź repertuar koncertów i zarezerwuj bilety na wyjątkową podróż, jaką oferuje Wojtek Mazolewski Quintet z nowym albumem „Spirit To All”.
 
Skład
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Oskar Torok – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon
Marcel Baliński – pianino
Qba Janicki – perkusja

Bilety

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.