Planet LEM: RGG & Robert Więckiewicz

Opis

3.9 / 5
23 oceny
Recenzje
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór muzyczno-literacki, który zabierze was w podróż przez wyobraźnię i dźwięki. Zespół muzyczny RGG wraz z aktorem Robertem Więckiewiczem wystąpią podczas koncertu pt. „Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz”. To niezwykłe spotkanie z artystami i twórczością Stanisława Lema.

RGG, jeden z najważniejszych polskich zespołów grających w formule klasycznego tria fortepianowego, połączył siły z legendarnym aktorem Robertem Więckiewiczem. Artyści zabiorą nas w muzyczno-literacką podróż przez teksty Stanisława Lema. Będziemy mieli okazję usłyszeć fragmenty powieści „Solaris” i zbioru felietonów „Planeta LEMa” w performatywnym wykonaniu Więckiewicza, wplecione w muzyczne kompozycje zespołu RGG.

„Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz” to nie tylko koncert, to spotkanie dwóch światów – muzyki i aktorstwa. To hołd złożony jednemu z największych pisarzy science fiction w historii literatury. To także momenty improwizacji, w której emocje, inteligencja i erudycja spotykają się w unikalny sposób.

Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz


Artyści zaangażowani w ten projekt to wybitni i wielokrotnie doceniani twórcy w Polsce i zagranicą. RGG to jazzowe trio fortepianowe i ostatni koncertowy skład legendy polskiego jazzu – Tomasza Stańki. Tworzą go Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas) oraz Krzysztof Gradziuk (perkusja). Robert Więckiewicz to z kolei aktor znany z wielu znakomitych ról na ekranie i scenie teatralnej. Jest zdobywcą wielu nagród, w tym pięciu Orłów – Polskiej Nagrody Filmowej.

Koncerty „Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz” to podróż w głąb wyobraźni, którą stworzył Stanisław Lem. Nie przegapcie tego niezwykłego wieczoru, który połączy literaturę, muzykę i aktorstwo w jedno fascynujące widowisko.

Recenzje (23)

2023-11-21 19:00:00 Kino Teatr Apollo, Poznań
Bardzo ciekawe doświadczenie. Jazz z elementami retro futuro bardzo pasował do czytanych przez pana Więckiewicza fragmentów "Solaris". Spodziewałam się większego przekroju dzieł Lema, ale dzięki ograniczeniu do "Solaris" historia składała się w jedną całość. Muzycy wykorzystywali swoje instrumenty w ciekawy sposób i wydobywali z nich obłędne dźwięki. Kolorowe światła dobrze budowały nastrój. Nabrałam ochoty by ponownie przesłuchać audiobooka "Solaris".
Marthala
2023-11-26 18:00:00 Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
Muzyka świetna, aktor świetny, literatura świetna, jednak połączenie tych 3 niestety nie było satysfakcjonujące. Ani to koncert, ani to spektakl. Jakbyśmy oglądali nagrywanie audiobooka solaris. Audytorium nie mogło się zaangażować emocjonalnie, a to rozczarowujące na występie live.
Joanna
2023-11-26 18:00:00 Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
Ciekawe widowisko, coś innego niż spektakl teatralny Momentami muzyka trochę za głośna, tłumiła głos Pana Roberta Więckiewicza Ogólnie OK
MM
2023-11-26 18:00:00 Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
Nie jest łatwo zdefiniować czym było to wydarzenie - chyba najbardziej właściwe jest określenie go mianem koncertu jazzowego. Nieprawdopodobne umiejętności interpretacyjne Pana Roberta Więckiewicza wraz z bardzo nośnym pod względem emocjonalnym, nastrojowym i intelektualnym tekstem Stanisława Lema zostały tu użyte w dużej mierze w charakterze kolejnego instrumentu... Aktor ponownie udowodnił, że nieprzypadkowo należy do ścisłej światowej czołówki - jego warsztat i sposób posługiwania się głosem w celu budowania dynamiki i dramaturgii prezentowanego tekstu przenoszą słuchacza w mgliste, wieloznaczne światy Lema od pierwszych chwil trwania spektaklu. Co zaś się tyczy instrumentów - zespół RGG to grupa bardzo zdolnych muzyków, którzy zaimponowali mi zarówno techniczną biegłością jak i swoim wyczuciem dramaturgii. Wraz z Robertem Więckiewiczem stworzyli bardzo klimatyczny spektakl. Zdecydowanie polecam - zarówno miłośnikom prozy Lema jak i wielbicielom Jazzu.
Łukasz
2023-11-26 18:00:00 Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
Wyobrażałem sobie wiecej tekstu... Muzyka ok, ale niestety nie zdążyłem dojechać 30 min Przed i z 5 rzędu otrzymałem odległą łoże, kark mnie boli to teraz. Występ ciut za krótki.. ale w pewnym momencie straciłem "świadomość" , niestety na dzień po średnie wspomnienia.
Pedro

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.