Planet LEM: RGG & Robert Więckiewicz

Opis

4.0 / 5
27 ocen
Recenzje
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór muzyczno-literacki, który zabierze was w podróż przez wyobraźnię i dźwięki. Zespół muzyczny RGG wraz z aktorem Robertem Więckiewiczem wystąpią podczas koncertu pt. „Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz”. To niezwykłe spotkanie z artystami i twórczością Stanisława Lema.

RGG, jeden z najważniejszych polskich zespołów grających w formule klasycznego tria fortepianowego, połączył siły z legendarnym aktorem Robertem Więckiewiczem. Artyści zabiorą nas w muzyczno-literacką podróż przez teksty Stanisława Lema. Będziemy mieli okazję usłyszeć fragmenty powieści „Solaris” i zbioru felietonów „Planeta LEMa” w performatywnym wykonaniu Więckiewicza, wplecione w muzyczne kompozycje zespołu RGG.

„Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz” to nie tylko koncert, to spotkanie dwóch światów – muzyki i aktorstwa. To hołd złożony jednemu z największych pisarzy science fiction w historii literatury. To także momenty improwizacji, w której emocje, inteligencja i erudycja spotykają się w unikalny sposób.

Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz


Artyści zaangażowani w ten projekt to wybitni i wielokrotnie doceniani twórcy w Polsce i zagranicą. RGG to jazzowe trio fortepianowe i ostatni koncertowy skład legendy polskiego jazzu – Tomasza Stańki. Tworzą go Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas) oraz Krzysztof Gradziuk (perkusja). Robert Więckiewicz to z kolei aktor znany z wielu znakomitych ról na ekranie i scenie teatralnej. Jest zdobywcą wielu nagród, w tym pięciu Orłów – Polskiej Nagrody Filmowej.

Koncerty „Planet Lem: RGG & Robert Więckiewicz” to podróż w głąb wyobraźni, którą stworzył Stanisław Lem. Nie przegapcie tego niezwykłego wieczoru, który połączy literaturę, muzykę i aktorstwo w jedno fascynujące widowisko.

Recenzje (27)

2024-02-26 19:00:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
Doskonałe wydarzenie na wysokim poziomie artystycznym. Daje widzowi dużo przestrzeni do interpretacji.
Ewa
2024-02-26 19:00:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
Dość rozczarowujacy event. Liczyłam faktycznie na Lema. Ale to glownie występ muzyczny (i to dla fanow gatunku), a aranżacja kilku linijek z Solaris nie ma waloru delektowania się twórczością posarza.
Olga
2024-02-26 19:00:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
Moim zdaniem, Absolutnie nie miało to klimatu Lema, w moim odczuciu był to koncert jazzowy z wtrąceniami Solaria. Bez znajomości w ogóle nie zrozumie się o co chodzi.Muzycznie, uważam, że w ogóle nie trzymało się to klimatu Solarisa, kosmosu, grozy, zagubienai. Samo czytanie Pana Wieckiewicza, tez pozostawiło we mnie wiele zawodu. Absolutnie nie potrafiłem zrozumieć koncepcji jaką miał reżyser. 2 gwiazdki daje jedynie za fakt muzyki. Jeżeli usunąć słowa: Lem i Wieckiewicz z tytułu, dawało wiele satysfakcji.
2024-02-26 19:00:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
Mocno dystrakcyjne i rzekłabym nawet dystopijne przestawienie, które powoduje zanik wewnętrznego dialogu. Tym samym dostrzegłem w nim coś niesamowicie relaksującego, odrealnionego i uruchamiającego niemal wszystkie zmysły. To właśnie dla tego kosmicznego wrażenia, chętnie wybiorę się powtórnie.
Tomasz Krupnik
2024-02-26 19:00:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
Występ świetny, bardzo niestandardowy, na pewno spodoba się fanom sztuki współczesnej i kreatywnych inspiracji. Nigdzie nie mogłam znaleźć informacji ile spektakl trwa, jeśli ktoś też szuka info to trwa 70 min bez przerwy.
Iga h

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.