Majka Jeżowska

Bio

Artystka wielu talentów i kobieta o wielu obliczach. Piosenkarka, kompozytorka, scenarzystka i reżyserka, która od wielu lat podbija swoją twórczością serca tysięcy fanów i fanek. Majka Jeżowska od czterech dekad jest jedną z czołowych twarzy polskiej sceny muzycznej.

Majka Jeżowska pochodzi z Nowego Sącza. Majka, jak ją nazywają fani, ukończyła studia na wydziale Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, będąc uczennicą uznanej Krystyny Prońko. Piosenkarka jest kojarzona przede wszystkim jako twórczyni piosenek dla najmłodszych. Jej kompozycje przepełnione ciepłem i pozytywną energią zdobyły serca dzieci nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Jej twórczość przemawia do najmłodszych z taką siłą, że stała się jedną z ikon muzyki dziecięcej.

Najpiękniejsze piosenki Majki Jeżowskiej

W latach 80. Jeżowska podjęła odważną decyzję i przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Tam została wokalistką zespołu Heat N Serve. Jej popularność zagranicą osiągnęła apogeum w 1984 roku, gdy stworzyła utwór „Rats on a Budget". Klip do tego przeboju wygrał prestiżowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez, a później podbił serca widzów amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.

W tym samym roku sięgnęła po tekst Agnieszki Osieckiej, „A ja wolę moją mamę", nagrywając słynny utwór o tym samym tytule dla III Programu Polskiego Radia.  Piosenka zdobyła ogromną popularność, co zaowocowało wydaniem całego albumu. Płyta okazała się komercyjnym hitem, rozchodząc się w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy. Efektem tego było także powstanie musicalu, którego libretto napisał Jacek Cygan.

Razem z Jackiem Cyganem promowali młode gwiazdy, które dziś są znane każdemu miłośnikowi polskiej muzyki, jak choćby Kasia i Magda Fronczewskie, Krzysztof Antkowiak, Anna Jurksztowicz czy Papa Dance. Od lat pełni rolę ambasadorki dobrej woli UNICEF, angażując się w działania charytatywne na rzecz dzieci.

Majka Jeżowska – koncerty „A ja wolę 40 lat”

Koncerty Majki Jeżowskiej to niepowtarzalne muzyczne doświadczenie, które w ostatnich latach zaskakuje nowatorskim, rockowym brzmieniem oraz niezwykłą energią sceniczną. Występy artystki stanowią doskonałą okazję dla fanów, aby ponownie zanurzyć się w niezwykłym świecie dźwięków, które od dziesięcioleci wpisują się w kanon klasyki polskiej muzyki rozrywkowej.

Nie przegap tego wyjątkowego muzycznego święta z okazji 40-lecia kariery Majki Jeżowskiej. Razem z nią przeżyjmy te niezapomniane chwile, pełne pasji i muzycznej magii!


Bydgoszcz

24.11.2024
18:00
Bydgoszcz Adria Teatr
Majka Jeżowska - A ja wolę 40 lat - trasa jubileuszowa

Bydgoszcz

24.11.2024
18:00
Bydgoszcz Adria Teatr
Majka Jeżowska - A ja wolę 40 lat - trasa jubileuszowa

Majka Jeżowska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.