Matylda Damięcka

Bio

Aktorka teatralna, filmowa, serialowa, dubbingowa. Wokalistka, rysowniczka, karykaturzystka, reżyserka koncertów, osoba o nieprzeciętnym poczuciu humoru. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pochodzi z aktorskiej rodziny z tradycjami. W teatrze debiutowała w spektaklu reżyserowanym przez Adama Hanuszkiewicza. Na małym ekranie pojawiła się pierwszy raz w 1996 roku.

Po ukończeniu Akademii występowała na warszawskich scenach – w Teatrze Nowym, Teatrze Kamienica, Teatrze „Scena Prezentacje”, Teatrze Komedia oraz Teatrze Polonia. Czasami gra także poza stołecznymi instytucjami. Kilka ról stworzyła wraz z twórcami Sceny Prapremier InVitro w Lublinie. Gościnnie zagrała w przedstawieniu „Trzy siostry” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W ostatnim czasie wystąpiła w dwóch produkcjach filmowych przeznaczonych dla znanych platform streamingowych – „Apokawixa” oraz „Noc w przedszkolu”. Przez kilka lat grała w serialu „Na Wspólnej”. Obecnie rozwija karierę muzyczną.

Na Instagramie prowadzi konto @thegirlwhofellonearth, na którym zamieszcza wykonane przez siebie humorystyczne rysunki odnoszące się często do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej oraz posty dotyczące działalności muzycznej.

Siostra Mateusza Damięckiego.

Matylda Damięcka – koncerty duetu Matylda/Łukasiewicz

Matylda/Łukasiewicz – ten duet to zachwycająca nowość na polskim rynku muzycznym! Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz współpracowali przy płycie „Rzeczy ostanie” zespołu Polskie Znaki. W 2023 roku artyści postanowili stworzyć własny projekt producencko-muzyczny. Pierwszym singlem duetu była piosenka „Matka”.

Podczas koncertów „Matylda/Łukasiewicz” usłyszymy dotychczas opublikowane utwory, takie jak „Czuły barbarzyńca”, „Nudny Rok”, „Mężczyźni”. Pojawią się również nowości z albumu, którego premiera została zapowiedziana na przełom 2023/2024.

Matylda Damięcka - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.