Radek Łukasiewicz

Bio

Uznany muzyk, autor tekstów, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, producent muzyczny oraz realizator dźwięku, multiinstrumentalista. Karierę rozpoczął w wieku 15 lat. Od tego czasu współpracował z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Brodka, Artur Rojek czy Mela Koteluk.

Radek Łukasiewicz – zespół Larvix, Pustki, Ballady i Romanse

Radek Łukasiewicz urodził się 13 czerwca 1981 roku w Wołominie. Jego pasję do muzyki, zwłaszcza gry na gitarze elektrycznej, basowej oraz instrumentach klawiszowych, świat mógł zobaczyć już u piętnastoletniego muzyka. Jest absolwentem wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Łukasiewicz jest również tłumaczem języków angielskiego i francuskiego.

W 1996 roku rozpoczął swoją muzyczną karierę jako członek zespołu Larvix, by dwa lata później dołączyć do składu Art Brut. W 1999 roku Łukasiewicz założył zespół Pustki, z którym związany był przez długie lata, nagrywając z grupą siedem albumów studyjnych (przygodę z tą kapelą zakończył dopiero w 2019 roku). Artysta aktywnie uczestniczył także w innych przedsięwzięciach – występował z improwizującym zespołem Melancholia, a w 2008 roku dołączył jako basista do grupy Ballady i Romanse. W 2022 roku Łukasiewicz założył (wraz z Jarkiem Ważnym i Januszem Zdunkiem) Polskie Znaki, interpretując tradycyjne polskie pieśni żałobne w nowoczesny sposób.

Radek pokazał swój talent, także tworząc teksty dla takich artystów i artystek, jak Monika Brodka, Piotr Zioła, Mela Koteluk czy Artur Rojek. W 2012 roku nawiązał współpracę z Biszem, tworząc duet Bisz/Radex, który zdobył uznanie za album „Wilczy humor".

Radek Łukasiewicz – nowy projekt Matylda/Łukasiewicz

W 2022 roku podjął współpracę z Matyldą Damięcką, tworząc duet Matylda/Łukasiewicz. Już w styczniu następnego roku ukazał się debiutancki singiel duetu – „Matka”. Artyści komponują unikalne utwory, wzbogacone doniosłymi tekstami, pięknym wokalem, zaskakującą muzyką, i wyjątkowymi teledyskami.

Nadchodząca płyta, którą odkryjemy podczas niezwykłych koncertów, to zbiór opowieści, które poruszają tematy życia kobiet i mężczyzn we współczesnej rzeczywistości. To historia o codziennym życiu przedstawiona w niemal magicznej formie.

Radek Łukasiewicz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.