Tomasz Drabek

Bio

Aktor serialowy, dubbingowy i teatralny, a także reżyser. Szerszej publiczności dał się poznać między innymi w kultowym serialu TVP „Ranczo”, w którym wcielił się w mecenasa Gabrielskiego. Wystąpił także jako Boruta w „Legendach polskich”.

Tomasz Drabek urodził się 19 lipca 1973 roku w Bielsku-Białej. Ukończył studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 1999 roku, a w 2001 roku otrzymał dyplom aktorski Związku Artystów Scen Polskich. Przez szesnaście lat, od 1997 do 2013 roku, był związany z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, gdzie brał udział w ponad czterdziestu premierach, pracując między innymi z takimi reżyserami jak Grzegorz Królikiewicz, Wiesław Komasa, Grzegorz Chrapkiewicz, Magdalena Piekorz, Piotr Ratajczak czy Ewelina Marciniak. Współtworzył również bielskie Centrum Sztuki „Kontrast". Tomasza Drabka można było też oglądać na małym ekranie – wystąpił w takich produkcjach jak „Niania”, „Majka”, „Ranczo” czy „Rodzinka.pl”. Na swoim koncie ma także rolę Boruty w produkcji internetowej „Legendy polskie”. Wcielił się również w rolę profesora Dobrowolskiego w filmie „Szatan z siódmej klasy” i w stylistę we „Wkręconych 2”. Tomasz Drabek wyreżyserował też film „Tak nam się usiadło”.

W 2012 roku przeprowadził się na stałe do Warszawy, gdzie zaczął współpracować z kabaretem Pożar w Burdelu autorstwa Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego, razem z innymi aktorami. Od 2018 roku jest związany z Teatrem Polskim w Warszawie, a także współpracuje z Teatrem Warsawy i Och-Teatrem.

Tomasz Drabek w spektaklu pełnym „Testosteronu”

W naszym repertuarze także mamy przedstawienie z udziałem Tomasza Drabka – to „Testosteron”. Kultowa komedia o tym, jak być mężczyzną we współczesnym świecie i jak wykorzystać naukę, aby poskromić własną naturę. Obok Drabka wystąpią między innymi: Leszek Lichota, Maciej Wierzbicki, Michał Meyer czy Jędrzej Hycnar.

Tomasz Drabek - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.