Artyści

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Malajkat i Musiał w produkcji Och-Teatru

Opis

4.9 / 5
43 oceny
Recenzje
Klasyka kina przeniesiona na deski teatru z Wojciechem Malajkatem w roli głównej. To niezwykła opowieść o konfrontacji młodzieńczej wrażliwości z tradycyjnymi wartościami. 

W kultowym filmie pod tym samym tytułem w rolę charyzmatycznego nauczyciela wcielił się Robin Williams. Na tle innych pedagogów wyróżniało go to, że dawał swoim uczniom prawo marzyć. Zachęcał ich też do rozwijania własnych pasji, rozbudzał ciekawość świata. Uczniowie mówili do niego „Kapitanie”. 

Na deskach teatru w tę rolę wciela się Wojciech Malajkat. Temat „Stowarzyszenia” pozostaje jednak ten sam – to odwieczny konflikt młodego ze starym, tradycji z ciekawością, posłuszeństwa i poczucia odpowiedzialności z prawdziwą pasją. Warto przypomnieć sobie tę opowieść, tym razem w znakomitej adaptacji teatralnej. 


Obsada: 
Wojciech Malajkat
Weronika Łukaszewska
Adrian Brząkała
Mirosław Kropielnicki
Maciej Musiał/Maciej Musiałowski
Paweł Pabisiak
Radomir Rospondek
Jakub Sasak
Aleksander Sosiński
Jędrzej Wielecki

Spektakl Och-Teatru
Czas trwania: 110 minut, bez przerwy

Recenzje (43)

2020-02-17 17:30:00 Opera Krakowska, Kraków
Bardzo dobre. Swietna muzyka i choreografie wplecione w przedstawienie. Duzo smiechu.
gigul
2020-02-17 20:30:00 Opera Krakowska, Kraków
Świetna gra aktorska, sztuka bawi do łez, z przyjemnością polecam każdemu!
Ania P.
2020-02-17 20:30:00 Opera Krakowska, Kraków
Rewelacyjna sztuka, słusznie zakończona owacją na stojąco :) Gra aktorska świetna, treść sztuki niezwykle pouczająca, dająca do myślenia, wzruszająca.
Aroma
2020-02-17 20:30:00 Opera Krakowska, Kraków
Świetny performance, co za talent i energia w tych młodych aktorach! Maciej Musiałowski wiarygodny i przekonujący, "Szekspir" w jego wykonaniu zapada w pamięć. I nieoceniony mistrz, Wojciech Malajkat. Porywające i poruszające, przy tym oprawa wizualna i muzyka dodają świeżości i energii wybitnemu tekstowi. Przedstawienie adresowane zdecydowanie do młodszego widza, jednak warto zobaczyć je razem ze swoim nastoletnim dzieckiem. Przyjemność estetyczno - duchowa, polecam.
Klara79
2020-02-17 20:30:00 Opera Krakowska, Kraków
Świetny poruszający spektakl
Ma

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.