Małgorzata Sadowska

Bio

Aktorka filmowa, serialowa, teatralna i dubbingowa. Pochodzi z rodzinnego miasta Poli Negri, czyli Lipna w województwie kujawsko-pomorskim. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Znana z takich produkcji jak „Święta wojna”, „Faceci do wzięcia”, „U Pana Boga w ogródku”, „U Pana Boga za miedzą”, „Klan” czy „M jak miłość”.

Jako aktorka etatowa Małgorzata Sadowska współpracowała z dwoma znaczącymi polskimi instytucjami – Teatrem Polskim w Warszawie oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Na warszawską scenę trafiła tuż po ukończeniu studiów aktorskich, w 1991 roku. Z tym miejscem była związana aż do 2010 roku. Wystąpiła tutaj w spektaklach wybitnych reżyserów: Kazimierza Dejmka, Zbigniewa Zapasiewicza, Andrzeja Łapickiego oraz Macieja Wojtyszko. Rok później na kilka sezonów przeniosła się na ulicę Teatralną 4 do Sosnowca, gdzie mieści się Teatr Zagłębia. Zagrała także w kilku produkcjach warszawskiego Teatru Kamienica.

Szczególną sympatię widzów zdobyła rolą Halinki Struzikowej w serii „U Pana Boga…”.

Małgorzata Sadowska w komedii „Niespodzianka”

Główni bohaterowie widowiskowej i dynamicznej komedii „Niespodzianka” w reżyserii Emiliana Kamińskiego są małżeństwem. Para przeżywa kryzys, który zamienia się w serię kryminalnych intryg i niespodziewanych sytuacji. Są piękni, bogaci, ale nie czują się razem szczęśliwi. Łączy ich jedynie wspólny, dochodowy biznes.

Ona, niespełniona aktorka, postanawia odmienić swoje życie. Jednak on, spełniony biznesmen, nie chce się z tym pogodzić i za jej plecami szykuje podstęp. Jaką rolę w tej intrydze odegra wścibska kobieta, którą odgrywa Małgorzata Sadowska na zmianę z Elżbietą Jarosik?

W spektaklu gra również Joanna LiszowskaPaulina Holtz, Sambor Czarnota, Paweł Burczyk oraz Krystian Kukułka.

Małgorzata Sadowska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.