Piotr Skarga

Bio

Znany aktor teatralny i serialowy. Zasłynął z licznych ról w produkcjach, takich jak „Czterdziestolatek", „Bulionerzy" i „Samo życie". Współpracował między innymi z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz ze stołecznym Teatrem Dramatycznym.

Piotr Skarga urodził się 6 stycznia 1948 roku w Jeleniej Górze. Jego kariera rozpoczęła się na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie w 1971 roku. Następnie współpracował z Teatrem Dramatycznym w Warszawie i Teatrem Nowym.

Pierwszą znaczącą rolą Piotra Skargi na małym ekranie była postać robotnika w popularnym serialu „Czterdziestolatek", w którą wcielał się od 1974 do 1977. W latach 80. aktor pojawiał się w wielu filmach, zdobywając uznanie za kontrowersyjną rolę narkomana w „Przypadku" oraz udział w produkcjach, takich jak „Tulipany". W 1987 roku dołączył do obsady serialu „W labiryncie", gdzie wcielił się w postać docenta Jana Duraja, zdobywając większą rozpoznawalność i popularność. W latach 90. Skarga kontynuował karierę telewizyjną, występując między innymi w „Czterdziestolatku 20 lat później" i „Ekstradycji 2". Nowe tysiąclecie przyniosło aktorowi kolejne ciekawe kreacje – na dłużej związał się z serialami „Bulionerzy” oraz „Samo życie”. W kolejnych latach pojawił się w produkcjach, takich jak „Glina", „Pensjonat pod Różą" i „Mamuśki".

Aktor był także uczestnikiem programu „Jak oni śpiewają” emitowanego w telewizji Polsat. Od 2019 roku kreuje postać Tadeusza w serialu Telewizji Polskiej „Leśniczówka”.

Piotr Skarga w komedii „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw”

Czy można jednocześnie wyreżyserować komedię i w niej zagrać? Oczywiście! Piotr Skarga jest świetnym tego przykładem – jest on bowiem reżyserem i jedną z głównych postaci w spektaklu komediowym „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw”. Znakomite grono polskich aktorów (wśród nich między innymi Paulina Holtz czy Piotr Ligienza) wspaniale ożywia różnorodne postaci stworzone w barwny sposób, tworząc niepowtarzalną atmosferę górskiego SPA.

Piotr Skarga - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.