Adrian Brząkała

Bio

Aktor młodego pokolenia. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Na deskach teatru debiutował w spektaklu „Mgnienie” w reżyserii Adama Sajnuka w Teatrze Polonia. Ma na swoim koncie liczne role epizodyczne w popularnych filmach i serialach.

Adrian Brząkała zagrał w kilku docenianych produkcjach teatralnych. Wystąpił w spektaklu „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, w którym Wojciech Malajkat wcielał się w charyzmatycznego nauczyciela. Aktor młodego pokolenia był jednym z uczniów wpatrzonych „Kapitana” zachęcającego podopiecznych do rozwijania swoich pasji. Adrian Brząkała pojawił się w spektaklu „Harper” z kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego, „Coś tu nie gra” w reżyserii Krystyny Jandy oraz „Żołnierzu królowej Madagaskaru”, gdzie zagrał u boku Zbigniewa Zamachowskiego. Jedną z najtrudniejszych ról dla młodego aktora była ta w spektaklu „Żeby nie było śladów” w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Adrian Brząkała próbuje swoich sił na małym i wielkim ekranie. Wystąpił w serialu „Korona królów”, „Osiecka” oraz „Na wspólnej”. Był częścią obsady filmów „Listy do M 5” oraz „Miłość do kwadratu”.

Wystąpił w teledysku „CHABO” u Vito Bambino i GUZIORa. Wziął udział w spocie reklamowym Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Adrian Brząkała w spektaklu komediowym „Testosteron”

Testosteron” to komedia dla dorosłych o mężczyznach z mężczyznami w rolach głównych. Bohaterowie spektaklu szukają przepisu na męskość, w której zachowaliby siłę, a jednocześnie uszczęśliwili swoje partnerki. Poszukiwania złotego środka zaczną się, gdy jeden z nich słyszy „nie” na ślubnym kobiercu.

Leje się alkohol, niewybredne żarty sypią się jak z rękawa, przekleństwa używane są zamiast przecinków – oto atmosfera spotkania rozżalonych kumpli. Czy podczas jednego spotkania uda im się odpowiedzieć na pytanie „jak być mężczyzną we współczesnym świecie”? Po której stronie opowie się bohater grany przez Adriana Brząkałę?

Adrian Brząkała - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.