Magdalena Wołłejko

Bio

Kobieta wielu talentów – za Ireną Kwiatkowską można by powiedzieć, że jest „kobietą pracującą, żadnej pracy się nie boi”. Magdalena Wołłejko zajmuje się bowiem nie tylko sztuką aktorską, jest także autorką scenariuszy filmowych, telewizyjnych i piosenek.

Wywodzi się z rodziny aktorskiej – urodziła się 27 maja 1955 roku jako druga córka aktorów Haliny Czengery i Czesława Wołłejki. Debiutowała w wieku 7 lat rolą w filmie „Między brzegami”. Wcielała się także w rolę Józki Borynianki w „Chłopach”, po czym swoje kroki skierowała do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1978 roku.

Występowała w takich filmach, jak „Akcja pod Arsenałem”, „Filip z konopi” czy „Spowiedź dziecięcia wieku”. Aktorkę można było także oglądać na szklanym ekranie – w swoim dorobku ma role w kilkudziesięciu serialach, między innymi: „Samo życie” (jako Rita Morek), „Lot 001” (jako reżyser) czy „07 zgłoś się” (jako Jolanta Samowicz).

Można ją było także usłyszeć w rolach dubbingowych – między innymi jako Sani w „Gumisiach” czy Pięknotkę i Paziowego elfa w „Smerfach”.

Aktorstwo nie jest jednak jedynym zajęciem Magdaleny Wołłejko. Artystka zajmuje się także pisaniem sztuk teatralnych (pod pseudonimem Meggie W. Wrightt), scenariuszy telewizyjnych, a także filmowych (używając pseudonimu Maciej Pisz), jak również tekstów piosenek.

Magdalena Wołłejko w „Komedii z dreszczykiem” – spektakle, bilety

W naszym repertuarze także mamy spektakl z udziałem Magdaleny Wołłejko. Jest to „Komedia z dreszczykiem” – niezwykła historia z kryminalną zagadką w tle. Duchy, zdrada, wielkie emocje i do tego plejada gwiazd na scenie. Pojawią się – obok Wołłejko – Lucyna Malec, Modest Ruciński i Marek Siudym.

Nadchodzi niezwykła, pełna ekscytacji podróż do świata pełnego tajemniczych intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Zatem koniecznie zapoznaj się z naszym repertuarem i już teraz zarezerwuj wejściówki na „Komedię z dreszczykiem".


Płock

Płock

Magdalena Wołłejko - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.