Poznański Kino Teatr Apollo należy do miejsc z duszą i długą, ciekawą historią. Początki budynku sięgają połowy XIX wieku. Wówczas kompleks nazywano „Odeonem” lub salą Lamberta na cześć jego założyciela. Na przestrzeni lat budynek był wielokrotnie przebudowywany, a także znajdował się pod różnymi adresami.
Obecnie Kino Teatr Apollo w Poznaniu funkcjonuje zarówno jako kino studyjne, teatr, przestrzeń konferencyjna, jak i miejsce odpowiednie do organizacji różnych uroczystości. Można śmiało powiedzieć, że było ono świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Odbyły się w nim pierwsze pokazy filmowe w Poznaniu oraz koncert Ignacego Jana Paderewskiego w 1901 roku. Budynek utrzymany jest w przedwojennej stylistyce, z elementami w stylu art déco, przygaszonymi światłami i przewagą kolorów bordowego i złotego. Atmosferę lat 20. i 30. odczuć można już w momencie przekroczenia progu drzwi wejściowych.
W Kino Teatrze Apollo znajdują się sala widowiskowa i sala kameralna. Budynek jest odpowiednio przystosowany do organizacji spektakli teatralnych, takich jak „Inteligenci”, „Wiesz, że wiem”, „Przygoda z ogrodnikiem”, koncertów i występów kabaretowych. Wyróżnia się doskonałym nagłośnieniem i akustyką. Warto śledzić informacje o aktualnym repertuarze wydarzeń kulturalnych odbywających się w Kino Teatrze Apollo.
Budynek Kina Apollo znajduje się przy ulicy Ratajczaka 18, w samym centrum Poznania. Jest on częścią zabytkowego Pasażu Apollo, łączącego ulicę Ratajczaka z ulicą Piekary. Wewnątrz budynku znajduje się kawiarnia, oferująca świeżą kawę i pyszne ciasta. Najbliższy parking jest płatny i znajduje się przy skrzyżowaniu Pasażu Apollo oraz ulicy Piekary.