Artysta

Grażyna Wolszczak

Bio

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, szerszej publiczności znana przede wszystkim z takich produkcji jak „Na wspólnej”, „Pierwsza miłość”, „Ja wam pokażę!” czy „Wiedźmin”. Założycielka Fundacji Garnizon Sztuki, która od 2014 roku zajmuje się realizacją spektakli.

Grażyna Wolszczak jest gdańszczanką – tam ukończyła liceum i zdawała na pierwsze studia, na wydział psychologii. Ostatecznie jednak jej droga zawodowa potoczyła się zupełnie inaczej, głównie za sprawą wrocławskiego studium aktorskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Zgłosiła się do niego po obejrzeniu jednego z ich spektakli. W 1978 roku rozpoczęła studia na Wydziale Aktorskim PWST w Warszawie. Pierwszym teatrem, z którym nawiązała współpracę po ukończeniu szkoły, był Teatr Nowy w Poznaniu, w którym występowała w spektaklach „Trzy siostry”, „Olśnienie” i „Panopticum à la Madame Tussaud”. Grała także w warszawskich teatrach: Polskim, Studio, Dramatycznym oraz Rozmaitości. Występowała w filmach reżyserowanych przez Krzysztofa Krauzego i Ryszarda Bera. Grażyna Wolszczak była również uczestniczką programów rozrywkowych, takich jak „Gwiezdny cyrk”, „Taniec z gwiazdami” i „Ameryka Express”.

„Czworo do poprawki” czy „Same plusy”?

Grażyna Wolszczak, razem z Fundacją Garnizon Sztuki, realizuje spektakle, którym często towarzyszą kampanie społeczne. Jak sami piszą – ich ideą jest „łączenie społecznej misji ze szlachetną rozrywką”. Nasi widzowie mieli już okazję oglądać produkowane przez Garnizon Sztuki spektakle, m.in. „Pozytywnych” czy „Polowanie na łosia”. Aktualnie w naszym repertuarze obecne są kolejne propozycje: „Czworo do poprawki” i „Same plusy”. Oba spektakle cechuje gwiazdorska obsada (Katarzyna Herman, Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Marcin Korcz i inni) oraz doskonała, pełna ciepła, wzruszeń i dobrego humoru akcja.

Grażyna Wolszczak - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.