Przemysław Wyszyński

Bio

Młody, charyzmatyczny, pełen energii i pasji – to właśnie Przemysław Wyszyński. Jest aktorem filmowym, dubbingowym, serialowym i teatralnym. Udzielał głosu dziesiątkom postaci. Widzom i widzkom serialowym znany z ról w „Na wspólnej” i w serialu „Samo życie”.

Przemysław Wyszyński urodził się w 28 marca 1987 roku w Warszawie. Ukończył Akademię Teatralną imienia Aleksandra Zelwerowicza w 2010 roku, a w 2017 uzyskał tam tytuł doktora. W teatrze zadebiutował w 2009 roku w spektaklu Andrzeja Strzeleckiego „Chopin w Ameryce”.

Znany jest z licznych ról w dubbingowanych wersjach filmów i seriali animowanych. Użyczył głosu takim postaciom, jak: Calvin Carney w „Tom i Jerry: Powrót do krainy Oz”, Korniszon w „Kocie w butach: Uwięziony w baśni” czy Zed w filmie „Zombi”.

Publiczności małych ekranów dał się poznać w roli Indiany w „Na wspólnej” czy Bartosza w „Samym życiu”. Na swoim koncie ma także liczne role teatralne – między innymi: kreację Sobańskiego w spektaklu „Borys Gudunow”, Wiktora Haldina w „W oczach Zachodu” czy postać Pana Młodego w przedstawieniu „Dziady. Widma”. Współpracował z warszawskimi teatrami: Narodowym, Polskim im. Arnolda Szyfmana, a także ze Sceną Polską w Czeskim Cieszynie i Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Przemysław Wyszyński w „Testosteronie”

Spektakle z udziałem tego aktora można znaleźć także w naszym repertuarze. Przemysław Wyszyński, razem z Leszkiem Lichotą, Maciejem Wierzbickim, Jędrzejem Hycnarem, Michałem Meyerem i Damianem Kulcem, pokażą w komedii teatralnej „Testosteron”, jak mężczyzna może być sobą we współczesnym świecie i jak sobie poradzić z relacjami damko-męskimi.

Przemysław Wyszyński - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.