Modest Ruciński

Bio

Utalentowany muzycznie i aktorsko – w dodatku z bardzo charakterystycznym głosem. Występuje głównie w filmach, serialach i produkcjach dubbingowych, ma jednak duży sentyment do scen teatralnych, gdzie debiutował. W swoim dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt ról.

Modest Ruciński urodził się 24 marca 1979 roku w Stalowej Woli. Ukończył Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiut aktora nastąpił rok wcześniej – wystąpił w spektaklu Andrzeja Strzeleckiego „Złe zachowanie”. Przez niemal dekadę był związany z warszawskim Teatrem Narodowym, gdzie miał okazję zagrać w sztukach takich, jak: „Ryszard II” (w reżyserii Andrzeja Seweryna) czy „Tartuffe i Lorenzaccio” (w reżyserii Jacques’a Lasalle’a). Występował także w Teatrze Roma oraz Teatrze „Polonia”. W pierwszym z nich można go było zobaczyć w musicalu „Taniec wampirów”, w drugim zaś w spektaklu „Bagdad Cafe”.

Modest Ruciński pojawia się regularnie na małym ekranie. Występowała w serialach „Ja to mam szczęście!”, „Czas honoru”, „Ranczo”, „Pensjonat pod Różą” czy „Pod powierzchnią”.

Popularność przyniosła mu rola właściciela psa w filmie „Trzy minuty. 21:37”. Nie można pomijać ogromnego zbioru ról dubbingowych. Karierę w użyczaniu głosu zaczął kilkanaście lat wcześniej niż na scenie, bo w 1988 roku serialem „Hrabia Kaczula”. Jedną z ról dubbingowych, które przyniosły mu większą popularność, jest Rick Sanchez z serialu Netflixa „Rick&Morty”.

Modest Ruciński w teatrze. Występy w „Komedii z dreszczykiem”

Jeśli chcecie zobaczyć Modesta Rucińskiego w akcji, to jest ku temu okazja. W naszym Aktor występuje w  „Komedii z dreszczykiem”. To niezwykły spektakl z kryminalną zagadką w tle. Obok Rucińskiego na scenie pojawią się Lucyna Malec, Magdalena Wołłejko i Marek Siudym.


Płock

Płock

Modest Ruciński - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.